חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

גלובוס ירוק

31/05/2016

ב-5 ביוני יצויין יום איכות הסביבה הבינלאומי בכל מדינות העולם, לכבודו תציין הכנסת את יום הסביבה ב-7 ביוני, יום אשר יוקדש כולו לעיסוק בנושאי איכות הסביבה. במסגרת יום זה, תקיימנה וועדות הכנסת דיונים מיוחדים סביב הנושאים הבוערים בתחום איכות הסביבה ובריאות הציבור. כמו כן, השדולה החברתית סביבתית ושדולת העירוניות תתכנסנה יחד לדיון מיוחד.

השנה, כפי שנהוג החל מ-2014, יתקיים במסגרת יום זה טקס הענקת אותות "הגלובוס הירוק". אותות הגלובוס הירוק, אשר מוענקים מידי שנה ברציפות מאז שנת 2003, הינם "פרסי האוסקר הירוק" של ישראל. האותות מוענקים לפעילים, פעילות וארגונים, אשר הצטיינו בפעילותם למען איכות הסביבה והחיים בישראל. את מפעל הגלובוס הירוק מוביל ארגון "חיים וסביבה" - ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, הכולל כ-130 ארגונים.

אותות הגלובוס הירוק מוענקים מידי שנה במספר קטגוריות בסיסיות, אשר וועדת השופטים של הפרס רשאית לשנות, לגרוע ממנה או להוסיף לה על פי שיקול דעתה. השנה יוענקו אותות הגלובוס הירוק ב-8 קטגוריות שונות: הגלובוס הירוק, ירוק בעיר, אקטיביזם ירוק, אישיות ציבורית, עסק ירוק, מתנדב/ת, אנרגיה ותחבורה ומפעל חיים.

לאור ועידת האקלים בפריז (COP21), אשר התקיימה בדצמבר האחרון בהשתתפות מנהיגי העולם, הוחלט כי השנה יוענקו אותות הגלובוס הירוק כולם ברוחה, לפעילים ופעילות אשר פעילותם תרמה להתמודדות עם משבר האקלים העולמי.

בנוסף על אותות הגלובוס הירוק, בטקס יוענק ציון גנאי בצורת אות "הגלובוס השחור". אות הגלובוס השחור מוענק לגוף, ארגון או אישיות, שבאופן ישיר או עקיף פגעו בסביבה או בבריאות הציבור או באינטרס הציבורי הסביבתי הכללי, בין אם באמצעות פעולה ובין אם במחדל. בשנה שעברה, למשל, הוענק האות לחברת קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) על דליפת הנפט ההרסנית בשמורת עברונה

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך