תוצאות חיפוש

מים מכל עבר

בנחל הקיבוצים

הגליל התחתון

בין היישובים של עמק המעיינות זורם נחל הקיבוצים המפותל. הטיול המתאים למשפחות מאפשר לבחור בין הליכה מהנה ומאתגרת בתוך המים, למסלול נינוח לצד הנחל - שמוביל אל בריכת הקיבוצים היפה.

חשוב לדעת

  • הכניסה למים באחריות המטיילים בלבד.
  • בנחל יש קטעים עמוקים, שבהם מבוגרים צריכים לשחות וילדים קטנים זקוקים למצופים. אם מעדיפים, אפשר לטייל את כל המסלול או חלקו בשביל ליד הנחל.
  • הקטע מעין מגדל מזרחה אסור להליכה במים, עד נקודת הכניסה המשולטת של רשות הטבע והגנים


תיאור המסלול

מכביש 669, פונים לכיוון גן השלושה (הסחנה) וממשיכים ימינה במזלג, לפי השילוט. הדרך מובילה אל החניה של המבואה בכניסה המערבית לפארק של עמק המעיינות - שבה יש שירותים ותחנת מידע וממנה מתחילים את ההליכה במסלול.

קראו עוד

מתחילים את הטיול במבואה בכניסה המערבית של פארק עמק המעיינות (בווייז: פארק עמק המעיינות). כאן ניתן גם לשכור אופניים או רכב חשמלי לטיול בכל רחבי הפארק. 

 

הולכים כ-150 מטרים מזרחה אל עין מגדל. בנקודה זו ניתן לשכשך במים, אך לא ניתן להתחיל מכאן מסלול של הליכה במים. 

 

ממשיכים ללכת על דרך העפר שעוברת במקביל לנחל מצפון. לאחר כ-400 מטרים מגיעים לגשר מעל הנחל. מהגשר יורדות מדרגות אל המים, וכאן ישנה נקודת כניסה נוחה להליכה במים בימים חמים. 

 

שימו לב: ההליכה במים היא באחריות המטיילים בלבד. המים עמוקים בחלק מהדרך, ומחייבים שחייה, גם למבוגרים, ומצופים לילדים קטנים. 

 

באמצע הדרך ישנה אטרקציה: גלישה בצינור פלסטיק גדול מתחת לדרך עפר. 

 

אחרי הצינור, הולכים עוד כ-400 מטר, בתוך המים או לידם, עד לבריכת הקיבוצים – שלידה חורשה, שולחנות פיקניק ומי שתייה. 

 

בסמוך ישנה גבעה שעליה מגדל בטון. אם מגיעים בשעה לא חמה, אפשר לעלות באחד השבילים לתצפית יפה על העמק. במקביל לנחל מדרום עוברת דרך סלולה לרכבים חשמליים, ניתן לחזור בה למבואה, או לחזור בטיילת להולכי רגל מצפון לנחל.

 

אפשרויות נוספות לטיול בעמק המעיינות:

 

תל שוכה – גבעה סמוכה לבריכת הקיבוצים ממנה ניתן לצפות על הסביבה (לא מומלץ לטייל בגבעה בימים חמים).

 

עין מגדל – המעיין הצלול שממנו מתחיל נחל הקיבוצים. קל להגיע אליו, במרחק של כ-100 מטר מהחניה של המבואה בכניסה המערבית לפארק עמק המעיינות – שבה מתחיל המסלול.

 

בריכת הקיבוצים – לאחר הליכה של כ-1.5 ק״מ במסלול מגיעים, יחד עם נחל הקיבוצים – אל הבריכה שאוגרת את מי הנחל. סביב הבריכה יש חורשה נוחה ומוצלת לפיקניקים.

 

מסלול מעגלי ארוך בעמק המעיינות (כ-3 שעות הליכה, לא כולל זמן בילוי במים)במבואה של פארק עמק המעיינות ניתן לקבל דף עם מפה המציגה את אפשרויות הטיול באזור. המסלול הארוך כולל את נחל קיבוצים, את המסלול הרטוב הרדוד עד עין שוקק ואת שביל האספלט בין עין שוקק למבואה

 

לינה והדרכה באזור: בית ספר שדה אלון תבור

 

צילום: יובל דקס

 

  • נקודת התחלה המבואה של פארק עמק המעיינות
  • נקודת סיום המבואה של פארק עמק המעיינות
  • קהל יעד משפחות
  • אורך מסלול 1.5 ק"מ, מעגלי
  • משך הליכה גמיש, בהתאם לזמן הבילוי במים
  • רמת קושי קלה
  • עונה מומלצת כל השנה

רוצים לשמור יחד על הטבע בגליל?

בואו להיות חברים להגנת הטבע

הצטרפו עכשיו