חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

שביל ישראל קטע 13: שיבלי עד משהד

סוג פעילות: טיולי מבוגרים
מתאים לגיל: 18+
אזור: צפון->גליל תחתון, גלבוע ועמקים

הפעם מעברו השני של הכפר שיבלי נלך לכוון יער בית קשת, הקטע הנוכחי מביא אותנו אל הרי הגליל התחתון. המסלול ברובו עובר בשמורת אלוני בית קשת – שמורת אלונים עתיקים, שהקרן הקיימת פרצה בתוכה מספר שבילי יער שעליהם נלך. בעבר, היה זה יער אלונים גדול, אשר חוסל ברובו על ידי התורכים במלחמת העולם הראשונה, במהלך דרכנו נגיע אל מצפור התבור – מבט על הר תבור מצפון מערב ועל  הכפר דבוריה הבנוי למרגלותיו. 

נעלה להר דבורה. מכאן נצפה  על נצרת, הכפר עין מהאל ושוב לתבור. נרד מעברו השני של ההר משם נעלה דרך נחל ברק בן אבינועם אל שכונת הר יונה בנצרת עילית – שכונה שנבנתה על פסגת הר יונה והותירה שמורה קטנה של אירוס נצרתי לפליטה שלצערנו בשל הימים החמים שפקדו אותנו לא נוכל לפקוד את הפרח הנדיר והמוגן הזה.  שבפועל הוא פורח בתחילת האביב נסיים את הקטע הנוכחי  בהליכה לאורך שדרות מעלה יצחק – שממנה נצפה לכוון כפר כנא, משהד ורכס תורען, המוזכר בשיר השירים: "יפה את רעייתי כתרצה, אלה נשות תורען"..

ציוד: נעלי הליכה חזקות סגורות וגבוהות חובה, מים לפחות 3 ליטר, כובע , קרם הגנה, מקל הליכה [מאוד מומלץ], מזון ארוז, עזרה ראשונה ואישית, המלצתנו לעשות ביטוח תאונות אישיות..
דרגת קושי : -בינוני, למיטיבי ואוהבי לכת . סה"כ כ-15 ק"מ
שעת יציאה מתל אביב 6.00 בבוקר ע"י תחנת רכבת מרכז [לא מחניון חנה וסע] מול שלמה סיקסט
מכפר סבא בשעה 6.30 . רחוב כרמל פינת כצנלסון ע"י הכיכר הסמוכה לקניון "ערים " .
איסוף נוסף יעשה בדרך בנקודות מרכזיות כולל צומת אלונים.
מחיר 165 ₪ לחבר אורח 185 ₪ .

ההרשמה עד : 5/5/13 לאחמ"כ על בסיס מקום פנוי.

להרשמה:
החברה להגנת הטבע
סניף השרון הדרומי כפר סבא

טל' 09-7675513 פקס: 09-7675514

נייד: 052-3689684


הטיולים הקרובים באותו אזור