חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מעורבות ציבור: מה עשינו בסוף 2017?

שתילות בגבעת קוזלובסקי, 1.12.2017. צילום: גליה לימור שגיבאחרי חופשת חגים ממושכת, חזרנו בקהילת תל אביב-יפו והסביבה בשיא המרץ לעבודה על אירועים ציבוריים גדולים ומהנים:

 

שתילות בגבעת קוזלובסקי, 1.12.2017:

ביום שישי 1.12.2017 ערכנו אירוע מאד מרגש בגבעת קוסלובסקי בנוכחות ראש העיר של גבעתיים רן קוניק וסגנית ראש העיר ויוי וולפסון.  באירוע נכחו יותר מ-500 איש והוא היה פרי של שיתוף פעולה נפלא עם עיריית גבעתיים לקידום המאבק ארוך השנים על הפיכתה של הגבעה לאתר טבע עירוני מוכרז. ראש העיר דיבר במהלכו בדבר חשיבותו של הטבע העירוני וחשיבות המאבק על האתר של גבעת קוסלובסקי.
לפני כחודשיים החליטה הוועדה המחוזית על עצירת כל היתרי הבניה בגבעה למשך שנתיים עד שיתקבלו החלטות המסדירות את נושא הגבעה וחילופי השטחים בין עיריית תל אביב-יפו ועיריית גבעתיים. לפני כחודש  הוחלט שקרן שטחים פתוחים תקצה חצי מיליון ש"ח לתכנון הגבעה כאתר טבע עירוני. הציבור בגבעתיים יחד עמנו נאבק על כך לאורך שנים ואנו מקווים שהאירועים האלו ידחפו הלאה את קידומו.
במהלך האירוע נרתמו עשרות מפעילי 4 הגינות הקהילתיות בגבעתיים, גינות שאנו מרכזים בהדרכתה של עדי אילון מור – להוביל את הציבור בשתילת פרחי בר וגאופיטים מותאמים לגבעת הכורכר. בנוסף פעלו הנוער והמד"צים של חוגי הסיירות שלנו בהדרכת השתילות. כמו כן איגור ארמיאץ', מדריך שלנו, ערך סיורי פריחה וחרקים בגבעה במהלך האירוע, ובסיום שיחררנו כ-10 צבים מהכפר הירוק לשטח הגבעה הפתוח.

 

 

אירועי שתילות בתל אביב-יפו:

ביום שבת 2.12.2017 ערכנו אירוע נוסף של שתילות פרחי בר וגאופיטים באזור שהוסב לכך בפארק הירקון, בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב-יפו. במהלך האירוע הגיעו גם הפעם הנוער לעזור בשתילות, ומדריכה שלנו, נטע מייזליס הדריכה סיורים בנושא צפרות לאזור פארק הצפרות החדש. באירוע נכחו מאות אנשים.

ביום שבת 9.12.2017 ערכנו עוד אירוע שתילות, הפעם בבריכת החורף לוינסקי בצפון תל אביב, גם כאן בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב. את הסיורים הדריכה תאי שחם. באירוע נכחו מאות אנשים.

כל האירועים הללו הם תוצאה של שיתוף פעולה מוצלח שלנו עם מגוון גופים במרחב שלנו שפועלים לקידום ושימור הטבע העירוני.

 

קבוצות תושבים:

ותיקים בסביבה בת ים: קבוצת גמלאים תושבי בת ים התחילה אצלנו קורס "נאמני טבע עירוני", בשיתוף עם המרכז לחינוך סביבתי חירייה ועם עיריית בת ים. החברים שומעים הרצאות בנושאי סביבה וקיימות, מסיירים באתרי טבע בעיר ומתחילים לעבוד על פרויקטיים בעיר שלהם. נמשיך לעדכן.