חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

סיכום ישיבת מועצת העיר מתאריך 6.3.12

13/03/2012

הפעם זכינו להשתתף בישיבה סוערת, .

ישיבת מועצת העיר בשיבתה כפורום הועדה המקומית לתכנון ובניה

ירון חנן (הירוקים של חיפה) העלה את נושא הבניה המתוכננת באזור רציף מרגולין, הלא הוא טיילת בת גלים. חנן טען שתמהיל הדירות המתוכנן, של דירות בעלות שטח קטן, לא יתרום לקידום האיזור, שהוא בעל דימוי ואוכלוסיה חלשה. הדבר אף עלול להביא להגירה של אוכלוסיה חלשה לחיפה. כמו כן, לדבריו, במסגרת הפרויקט קיימות הקלות מוגזמות ליזמים וסטיית בנייה מתוכננת לגובה מעבר למותר בתקנות. חנן אף הלין על כך שלא נערך תהליך שיתוף ציבור לפני ההחלטה על ביצוע הפרויקט.
 
נציג העירייה, מהנדס העיר אריאל וטרמן, ענה שהפרויקט הוא מסימני הדרך המשמעותיים של העיר. לדבריו, הפרויקט כולל ארכיטקטורה עם נקודת ציון, ותמהיל דירות מספק הכולל גם דירות שמעל 70 מ"ר. ההסתייגות הועלתה להצבעה והוסרה ברוב של 13 חברי קואליציה מול 6 חברי אופוזיציה (רובם מה"ירוקים של חיפה").
 
ישיבת המועצה מן המניין

הישיבה נפתחה בהודעה של ראש העירייה, יונה יהב, על כך שמיכל האמוניה יפונה ממפרץ חיפה, אך הודה שאין לכך לוחות זמנים. הודעה זו לוותה בהערה של שמואל גלבהרט (הירוקים של חיפה) ששאל: "ומה אתם בעירייה עשיתם בנדון?" הערה זו גררה עימות מילולי בין השניים.
  

שאילתא מאת שמואל גלבהרט: שיקוע תשתית הרכבת

גלבהרט הלין על תהליך הגישור הפגום שקדם להחלטה על השיקוע החלקי: לדבריו, התפיסה הייתה "הכל או לא כלום", כך בעצם תיחשף העיר התחתית לתשתית העילית של הרכבת, ייפגעו העתיקות הנמצאות בה, ודבר זה מבשר על העתיד לבוא. גלבהרט הוסיף שהתוצאה הלא רצויה של תהליך הגישור הוא הסכם מחייב. ראש העיר יהב ענה לגלבהרט שהתוצאה מחייבת ולא הגישור עצמו. כאן נגרר הויכוח להטחת דברים חריפים בין השניים.

שאילתא מאת שמוליק גלבהרט: אצטדיון סמי עופר

הדיון בנושא זה היה קצר מאד, והתמצה בכך שגלבהרט טען שהפנלים הסולארים האמורים להיות מוצבים בו פונים רק לכוון דרום. לאור האמרת מחירי הדלקים, מן הראוי לשקול שוב הצבת הקולטים הסולארים על גג האצטדיון. ראש העיר בחר שלא לענות לשאילתא זו בפורום ישיבת המועצה.
 
שאילתא מאת יוסף שמחון: סגירת מרכז המיחזור ברחוב יל"ג

ראש מנהל התפעול, דוד לוריא, מסר כי אין כרגע מרכז חלופי למחזור אלקטרוני וכד'. ראש העיר הסכים עם טענה זו ואמר שהנושא יטופל.

נושאים נוספים שעלו לדיון בישיבה

  • ראש העיר הודיע על הצבת שילוט אחיד בשוק הטורקי. ירון חנן טען בתגובה שיש צורך באיזור שילוט אחיד ולא רק בשוק הטורקי.
  • עדנה זריצקי (חד"ש) העלתה את נושא הטיפול במדרגות סמטת הבוסתן. סוכם שהעירייה תערוך במקום סיור מטעמה.

אמיר גת,
רכז משמר המועצה,
קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע.