חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

24.3.2011: מכבים את האור לשעה

22/03/2011

 

למען כדור הארץ:
מכבים את האור לשעה
  

ישראל מצטרפת ליוזמה העולמית להחשכת כדור הארץ למשך שעה,
ביום חמישי 24.3.2011 החל מהשעה 20:00. בפרוייקט הכלל עולמי משתתפות ערים נוספות ברחבי העולם.

איפה מכבים את האור ומתי?  

20:00 תל-אביב-יפו I ירוחם I מודיעין-מכבים-רעות
20:10 ירושלים ן דימונה
20:20 פתח תקווה I נס ציונה I רעננה
20:30 נתניה I רחובות I ערד I אילת I יבנה
20:40 אשדוד I גבעתיים I הרצליה I בת ים
20:50 חולון | חיפה | יקנעם

 
התחממות כדור הארץ היא עובדה קיימת. הצורך בשמירה על הסביבה, בהגנת כדור הארץ מפני הנזקים שהאדם גורם לו, ואשר את השפעותיהם ההרסניות ניתן לראות כבר עתה - אינו ניתן לערעור. עם זאת, הן הרשויות והן האנשים אינם נוקטים עדיין בצעדים הנדרשים כדי לשמור על משאבי הסביבה ולחסוך באנרגיה.

כדי לעורר את המודעות הדרושה, החליטו עיריות תל-אביב-יפו, ירושלים, אילת, אשדוד, בת-ים, גבעתיים, דימונה, הרצליה, חולון, חיפה, יבנה, ירוחם, יקנעם, מודיעין מכבים-רעות ,נס ציונה, נתניה, פתח תקוה, ערד, רחובות ורעננה בשיתוף עם "חיים וסביבה" ארגון הגג של ארגוני הסביבה, החברה להגנת הטבע בתל אביב ו-arc אינטראקטיב, להצטרף ליוזמה העולמית ולכבות את האורות ב-24 למרץ השנה, למשך שעה, כצעד בולט, שבו מעורבים כל תושבי העיר.

הכוונה היא לכבות את האורות בבתים במשרדים, בבנייני ציבור ובבתי העסק. תאורת הרחוב, התמרורים והמכוונים יישארו דולקים בכל רחבי העיר. כיבוי האורות וכיבוי מכשירים חשמליים אחרים הם צעדים שעשויים לצמצם משמעותית את פליטת גזי החממה. זהו ראשיתו של קמפיין, המלווה בפעילות חינוכית וקהילתית שנועד לעודד את הציבור בישראל לחסוך באנרגיה.

הצטרפותם של עסקים, משרדים וחברות חשובה במיוחד, שכן בסיומו של כל יום עבודה עוזבים אלפי עובדים את בנייני המשרדים , כאשר הם משאירים מאחור אורות דולקים ומחשבים שממשיכים לפעול. כיבוי האורות, המחשבים, מכונות צילום ועוד מכשירים שאינם בשימוש, יביא לצמצום פליטת גזי החממה בשיעורים ניכרים.


יש חיים בחושך
מלבד החיסכון באנרגיה, לכיבוי האורות יש משמעויות אקולוגיות נוספות, המשפיעות על בעלי-החיים. מומחי החברה להגנת הטבע כדי שיאירו את עינינו בנושא.
לכתבה המלאה

o טיפים לחסכון בחשמל

מה עוד אתם יכולים לעשות
למען כדור הארץ?

היכנסו לאתר הרשמי