חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

נפגעה בריכת החורף בחולון - ת"א

15/05/2012

החברה להגנת הטבע החלה לפני כמה שנים בפעילות למען שמירת ערכי הטבע בבריכות החורף שעל גבול תל אביב וחולון, כשהמטרה היא הגנה סטטוטורית על הבריכות. הפעילות כוללת אירועים ציבוריים, אליהם הגיעו מדי שנה מאות רבות של אנשים, אימוץ בריכות החורף על ידי בתי ספר מתל אביב וחולון, שילוט המקום עם דברי הסבר לגבי חשיבותו האקולוגית של השטח וכללי התנהגות נאותה בבריכות ועוד.
בריכות החורף מהוות בית גידול נדיר ביותר של סביבה לחה, בו מתקיימים בעלי חיים וצמחים נדירים, שחלקם בסכנת הכחדה.
הבריכות מהוות כיום אתר למחקרי אקולוגיה של אוניברסיטת תל אביב ומעבר לחשיבותם האקולוגית, יכולות הבריכות להוות מוקד חשוב של טבע עירוני לשתי הערים – תל אביב וחולון, ומשאב חינוכי חשוב לבתי ספר בחולון ובתל אביב. סמיכותו של האתר לריכוזי אוכלוסייה עירונית מעלה מאוד את חשיבותו הציבורית כאתר "טבע עירוני".

בימים האחרונים בוצעו במקום עבודות להדברת יתושים על ידי עיריית תל אביב, בניגוד להנחיות המשרד להגנת הסביבה, בחומר האסור לשימוש בבריכות חורף.
אחרי עבודות ההדברה, קיים לירון גורן, דוקטורנט מאוניברסיטת תל אביב, סיור במקום, במסגרת עבודתו, ומדיגום שערך בבריכת הבסיס, לא נמצאו בעלי חיים. בנוסף, הוא דיווח על שכבת שמן שנראית על גבי המים. המשרד להגנת הסביבה עודכן על המקרה.
חשוב לציין כי בימים אלה, השטח של בריכות החורף מאוים על ידי הקמת מתחם לוגיסטי על ידי העירייה.


כתבות נוספות שיעניינו אותך