חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

אושר: החוק המגן על פרפרים נדירים בישראל

לאחר שנים רבות של מאבקים, ייכנס לתוקף החוק הקובע כי 14 מינים של פרפרים נדירים הינם מוגנים בישראל.  אגודת חובבי הפרפרים מזמינה אתכם בחוה"מ פסח 12.4.09להפנינג פרפרים נדירים ומוגנים בקריאה לשמור על חבל לכיש
הפעילות מיועדת לכל המשפחה ואינה כרוכה בתשלום 

בהפנינג ישתתפו מומחי הפרפרים בישראל, שיספרו על הפרפרים הנדירים של ישראל ועל התוכניות לניטור ולהגנת פרפרים בישראל. נכיר את מגוון הפרפרים הייחודי של חבל לכיש ונחפש יחד שני מינים נדירים הייחודיים לאזור זה, כחליל קליאופטרה והספרית ערבתית. דרכם נבין מדוע יש לשמור על חבל לכיש, להימנע מהקמת יישובים חדשים ומיותרים, ולמצוא דרכים לפיתוח מושכל וסביבתי – למען הפרפרים, למען הטבע, הנוף ולמעננו – בני האדם.

זנב סנונית נאה. צילום: גיא פאר
"לטבע אני לא דואג.
אני דואג לאדם.
עולם בלי פרפרים,
בלי ציפורים ובלי פרחים
הוא עולם שאני לא יכול
להשלים איתו"

(עזריה אלון) משמאל: זנב סנונית נאה. צילום: גיא פאר


למה חבל לכיש?
חבל לכיש, בדרום שפלת יהודה (בין קריית גת לבית שמש), הוא אזור בעל אוצרות טבע וסביבה ייחודיים ורגישים. המועצה הארצית לתכנון ולבנייה ניסתה להגדיר אותו כמרחב ביוספרי, אבל באזור מתוכננים יישובים חדשים ובלתי נחוצים בלב ליבו של השטח הרגיש, תוך פגיעה אנושה בערכי הטבע, המורשת והנוף הייחודיים של חבל לכיש. בין אלה, מספר פרפרים הייחודיים לספר המדבר כולל שני מינים שכעת יוכרזו סוף-סוף כמינים מוגנים. קראו עוד על המאבק בחבל לכיש

כחליל קלאופטרה. פרפר ייחודי לספר המדבר. צילום: גיא פארכמה ולמי? לקהל הרחב, על בסיס רכב פרטי. המעוניינים יוכלו להצטרף גם על בסיס מקומות פנויים עם משתתפי ההפנינג. הסיורים ללא תשלום, המתאימים לכל המשפחה, ייערכו במספר מסלולים בין השעות 10:30 ל- 15:00.

מתי ואיפה? יום א' 12 באפריל בשעה 10:00 בחניית המושב לכיש (מול הצרכנייה).

איך מגיעים?
צאו מכביש 40 (כביש ת"א-באר-שבע) בצומת פלוגות או מכביש 6 במחלף קרית גת וסעו מזרחה על כביש 35 לכיוון בית גוברין. פנו ימינה בצומת לכיש אל מושב לכיש. שילוט הכוונה במקום.

מה להביא?
  יש להצטייד במים ובמזון לכל היום.

לפרטים נוספים ולהרשמה מראש
  פנו אל אגודת חובבי הפרפרים בדוא"ל parpar4u@gmail.com
או בטלפונים: 052-8906174, 050-9297888


כחליל קלאופטרה, פרפר ייחודי לספר המדבר. צילום: גיא פאר.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך