חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

השבוע: אלפי תלמידים למען המים

כ-4,000 תלמידים מהמגזר הערבי, מלקיה ורהט בדרום, ירושלים המזרחית, רמלה, טירה, טייבה,  נצרת, יפיע, עכו, סכנין, קלנסוואה, שעב, סלאמה, פאראדיס ואום אל פחם, השתתפו אתמול באירוע של החברה להגנת הטבע בנושא משבר המים, שהתקיים ברמת הנדיב, סמוך לזכרון יעקב. התלמידים טיילו באזור ולמדו על משבר המים  

כ-4,000 תלמידים מהמגזר הערבי השתתפו אתמול, שלישי, בכנס של החברה להגנת הטבע לתלמידי המגזר הערבי, שהתקיים ברמת הנדיב, סמוך לזכרון יעקב, תחת הכותרת – המים, משאב טבעי בסכנה. מטרת האירוע היא להעלות את משבר המים על ראש סדר היום של התלמידים והמורים מהמגזר כדי להגביר את ההתעניינות שלהם ולעודד אותם לפעול ולגלות מעורבות בנושא. הכנס התקיים בחסות משרד החינוך ובשיתוף אגף החינוך ברמת הנדיב.

בין היתר הגיעו התלמידים מבתי ספר מלקיה ורהט בדרום, ירושלים המזרחית, רמלה, טירה, טייבה,  נצרת, יפיע, עכו, סכנין, קלנסוואה, שעב, סלאמה, פאראדיס ואום אל פחם.

בחלקו הראשון של הכנס טיילו תלמידי בתי הספר במספר מסלולי טיולים מיוחדים, המייצגים את נושא המים, ולאחר מכן נערכה התכנסות, חלק אמנותי, קבלת פנים וברכות מפי אנשי חינוך ונציגי ציבור.

  

מחמוד גזאוי, מנהל המחלקה למגזר הערבי בחברה להגנת הטבע, ''האירוע היה הצלחה גדולה והיה ממש מרגש לראות כמה אלפי תלמידים מתגייסים למטרה אחת ומקדישים את היום כולו לנושא משבר המים. אני מקווה כי האירוע יהיה תחילתה של מסורת ארוכה להידוק הקשר בין תושבי מדינת ישראל הערבים לבין הסוגיות הסביבתיות שעל סדר יומה של מדינת ישראל".