חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הפרויקט הלאומי לחיסכון במים אזור הצפון

החברה להגנת הטבע ותכנון המים לישראל (תה"ל), חברו יחדיו במסגרת הפרויקט הלאומי לחיסכון במים באזור הצפון. פעולות החיסכון מתמקדות הן בחינוך והסברה לעידוד והקניית הרגלי צריכה חסכוניים במים במהלך חיי היום-יום והן בקידום הטמעת אביזרים חוסכי מים בבית ובגינה, עידוד תיקון נזילות, והמרת הצמחייה בצמחייה חוסכת מים.

  

בתחום החינוך, מתמקד הפרויקט בהטמעת הצורך והיכולת לחסכון במים באמצעות תכנית חינוכית בבתי הספר שמעודדת שינוי התנהגותי בצריכת  מים בשילוב עם אמצעי פרסום שמאפשרים השפעה על הקהילה הבוגרת. התכנית  נעשית במסגרת התוכנית לחינוך סביבתי של החברה להגנת הטבע "ילדים מובילים שינוי", הרואה בילדים את סוכן השינוי המשמעותי ביותר בבתי אב. 

  

התכנית החינוכית מחברת בין מספר מעגלים במערכת העירונית. לב הפעילות היא במפגשים עם התלמידים בכיתות וההיזון החוזר בין הפעילות בכיתה לפעילות של כל אחד ואחת בביתו הוא. השילוב בין כל הגורמים רשות מקומית, מנהלים , מורים, תלמידים, הורים וקהילה רחבה, מאפשר הטמעה טובה יותר של הצורך בחסכון ומבטיח שינוי התנהגותי משמעותי בקהילות בהן פועלת התכנית.

 

כנס המים השנתי

בית ספר שדה גולן וחרמונים של החברה להגנת הטבע יקיים כנס ללא תשלום בנושא מים בשיתוף המכללה האקדמית תל-חי ביום חמישי 5 ביוני 2008

ח"כים חוסכים במים

לאור המשבר במשק המים הלאומי, ח"כ פלסנר, ארדן וחנין והחברה להגנת הטבע מובילים חקיקה לחיסכון בגופים ציבוריים

צו השעה: חיסכון במים

למרות הגשמים הרבים, מצבו של מפלס המים בכנרת עדיין בכי רע. הגרעון במאזן המים הולך ומחמיר ולמרות שהחיסכון במים מגלם חיסכון כספי רב למשק, באוצר לא ממהרים להקצות את הסכומים הנדרשים ל"פעולה נחושה" בנושא.

ילדי קצרין מובילים שינוי

ילדים מובילים שינוי בפרוייקט הלאומי לחסכון במים: בשליש הראשון של 2007 נרשם חסכון בשימוש במים בקצרין

טיפים לחיסכון במים

משה רבנו היה צריך להכות בסלע כדי שייצאו ממנו מים. אצלנו רק צריך לפתוח את הברז. הנה כמה עצות לחיסכון במים, כולם מדברים על זה אבל צריך גם לעשות!

בחנו את עצמכם: האם אתם חסכנים במים?

בכל שאלה בחרו באפשרות המתאימה יותר לאופן בו אתם בדרך כלל נוהגים, ולבסוף סכמו את מספר הנקודות ובדקו האם אתם חסכנים או בזבזנים בכל הנוגע לצריכת המים שלכם?

פרויקט הסברה חסר תקדים להצלת הכנרת

אלפי מובילי של"ח צעירים (מש"צים) ומדריכי החברה להגנת הטבע ילמדו את ילדי ישראל כיצד חוסכים מים במבצע הסברה חסר תקדים בהיקפו.

השבוע: אלפי תלמידים למען המים

כ-4,000 תלמידים מהמגזר הערבי, השתתפו באירוע של החברה להגנת הטבע בנושא משבר המים, שהתקיים ברמת הנדיב. התלמידים טיילו באזור ולמדו על משבר המים.

התכנית המשפחתית לחיסכון במים

שהגשמים האחרונים לא יטעו אתכם המדינה נמצאת במשבר מים מתמשך. כיצד תוכלו לחסוך במים בחיי היומיום? משתמשים במים בחוכמה
22/02/2011

לפני שמקצצים - חוסכים

  1. לעמוד הבא