חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

בחירות 2019 - השאלון הירוק

1/04/2019

 

1. מה תציע/י ל-90% מתושבי ישראל החיים בעיר?הם סובלים מפקקים, זיהום אוויר, תחבורה ציבורית לא אמינה וירוק בעיניים וטבע עירוני שלא נשמרים היטב בתוך הפיתוח


2. כיצד תסייע/י בשמירה על חופים פתוחים לציבור? אוכולוסיית ישראל צומחת, ואילו החופים שלנו הולכים ומצטמצמים. במקביל, מינהל התכנון מקדם תכנית לפיתוח מרינות חדשות שעלולות לפגוע בחופים. האם תתמוך/י ביוזמת חקיקה שתחייב לבחון מחדש תכניות בנייה ישנות על החופים, שכיום כבר לא מאושרות ולא רלוונטיות? האם תתמוך/י במהלך לצמצום הקמת מרינות חדשות ופיתוח המרינות הקיימות במקומן?

3. כיצד תוביל/י לשיפור זיהום האוויר ולצמצום שימוש במזהמים? האם תצטרף/י לקידום התכניות להתייעלות אנרגטית, ולקידום תכנית להקמת מערכות סולאריות על גגות, כדי להפחית את השימוש בדלקים מזהמים ולצמצם את זיהום האוויר?


4. כיצד תסייע/י לשמירה על תכנון ראוי לדיור ולתחבורה, תוך שיתוף הציבור? הממשלה הקימה, לפני מספר שנים, את הותמ"ל- ועדת תכנון שעוקפת הליכי תכנון ושיתוף ציבור בתקווה כי תסייע במיתון משבר הדיור. כיום, לאחר אישור מהיר של מאות אלפי יחידות דיור, שחלק לא מבוטל מהן סובל מתכנון לקוי של המרחב ושל פתרונות תחבורה, הגיעה העת להחזיר את התכנון העתידי הנוסף – לפסים אחראיים, דמוקרטיים ומשתפים. האם תצטרף/י להחזרת מערכת התכנון לפסים ראויים, משתפי ציבור?


5. כיצד תסייע/י לשמירה על הים שלנו? הים התיכון מספק את המים שאנו שותים, את האנרגיה שלנו ואת מרחבי הבילוי שלנו. במרחב הימי יש תכניות פיתוח רבות: מרינות, שדות גז ונפט, נמלים ועוד. האם תתמוך/י בתכנון המשתף את הציבור במה שקורה בים ובקידום והכרזת שמורות ימיות שיגנו על הטבע, הדגה והים שלנו?


6. כיצד תשמור/י על נחלי ישראל? הנחלים שלנו שהיו נחלים מפוארים, אינם במצב טוב - חלקם מיובשים, חלקם מזוהמים וחלקם גם וגם. למרות העובדה שבשנים האחרונות ישראל מתפילה מים ובאפשרותה לשאוב פחות מים מראש הנחלים ולשקמם, ולמרות הצורך בריאות ירוקות לטבע, פנאי ונופש - הנושא מוזנח ולא מטופל כיאות. האם תתמוך/י בקידום תכנית לאומית ארוכת טווח לשיקום נחלי ישראל?

7. כיצד תשמור/י על חיות הבר שלנו? החוק להגנת חיות הבר הוא חוק משנת 1955.  החוק אינו כולל הגנה אפקטיבית על חיות הבר מפני מה שמאיים על קיומן היום: הרעלות, ציד וחדירת מינים פולשים. בנוסף, החוק קובע עונשים מינימליים על פגיעה בחיות בר בניגוד לחוק. במהלך העשור האחרון נעשים מאמצים לתיקון החוק, כולל איסור על ציד למטרות פנאי. האם תתמוך/י בתיקון החוק?

8. כיצד תקדם את החינוך לסביבה וקיימות? החינוך לשמירה על הסביבה ולחיבור לארץ הוא חלק בלתי נפרד מהישראליות. למרות חשיבותו של הטיול השנתי לחיבור הבלתי אמצעי לארץ – אנו עדים לצמצום מרחבי היציאה לטיולים וצמצום ימי הטיול. האם תרצה/י לסייע בחיבור הדור הצעיר לדמות הארץ?

9. האם תרצה/י להיות חלק מהשדולה הסביבתית חברתית בכנסת? חברי כנסת שהטבע, הסביבה ודמות הארת חשובים להם, פועלים כחלק מהשדולה הסביבתית – המשלבת ח"כיות וח"כים מכל הגוונים – למען מטרות חשובות אלו. האם תצטרף/י לשדולה הסביבתית?


10. כיצד תשמור/י על הרי ירושלים? בהרי ירושלים מקודמות שוב ושוב שלל תכניות פיתוח המאיימות לפגוע אנושות במרחבי הטיול, הנופש והטבע שבהם. האם תתמוך/י ביצירת תכנית כוללת שתיצור בחינה מחודשת של כלל התכניות במטרה לשמור על הרי ירושלים?


11. האם תתמוך/י בפיתוח הנגב ושמירה על עמק יזרעאל? משרד התחבורה הצהיר על כוונתו לפתוח שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד שבעמק יזרעאל, למרות שיש תמיכה ציבורית רחבה בהקמת שדה כזה בנבטים שבנגב. מה עמדתך בנושא?

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך