חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

לראשונה: מסע של מאות בני-נוער מסביב לכנרת

צילום: אירה סטוליאר (הגדל)

מטיילים הבאים להנות בימות הקיץ ממימי הכנרת נתקלים במציאות עגומה: חלקים רבים מחופי הכנרת סגורים בפני הציבור הרחב, עשרות רבות של גדרות בלתי חוקיות הניצבות לקו המים מונעות את המעבר החופשי לאורך החופים, דמי כניסה מופקעים לחופים, ערימות אשפה ועוד.

על מנת לשנות מציאות רבת שנים זו, ולהבטיח את זכות הציבור למעבר חופשי לאורך חופי האגם – זכות שהלכה ונשללה ברבות השנים – יזמה החברה להגנת הטבע לפני כשלוש שנים את הקמת שביל סובב כנרת, שביל הליכה המקיף את הכנרת כולה, ומאפשר לראשונה טיול רגלי רציף סביב האגם.

הכשרת השביל התבצעה בשנים האחרונות על-ידי קבוצות נוער מכל רחבי הארץ:  חוגי הסיור של החברה להגנת  הטבע, חרדים, קיבוצניקים, ערבים ישראלים, פלשתינאים ותלמידים מבתי ספר באיזור, שהתגייסו למשימת פריצת השביל בהתנדבות. בזכותם סומנו בסגול עד היום כ-35 ק"מ  של שבילים מתוך 56 הק"מ של חופי הכנרת, על-ידי הועדה לסימון שבילי ישראל של החברה להגנת הטבע.

כדי להפגין כנגד הזנחת הכנרת וקידום השביל, ינצלו מאות בני נוער את חופשת הקיץ וייצאו למסע בן חמישה ימים (בין התאריכים  29.7-2.8.2007 ). המסע יקיף לראשונה את הכנרת כולה, על התוואי המתוכנן של שביל סובב כנרת. המסע "יתובל" בשיט, בבניית רפסודות, בקומזיצים ובלינה תחת כיפת השמיים. כמו כן ייפגשו המשתתפים עם אנשים מתרבויות שונות, אשר חיים מסביב לימה.

יוסי אשור, רכז מפעלים ארצי של חוגי הסיור בחברה להגנת הטבע ורכז המסע: "בחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע מאמינים כי גם בכוחו של הנוער לשנות ולתרום למען שיפור פני הטבע הישראלי. לאחר שפרצנו למעלה ממחצית משביל סובב כנרת, החלטנו שהגיע הזמן לחנוך אותו לראשונה בהליכה רצופה, גם בקטעים שטרם סומנו."

למסע מוזמנים להצטרף בני נוער מכיתות ט'-י', מכל רחבי הארץ. לא נדרש ניסיון סיירות קודם.

לחצו כאן לכתבה הקודמת ולמידע נוסף בנושא שביל סובב כנרת.