חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

חופי הכנרת ממשיכים להיפתח: 15 גדרות הוסרו

פקחי משרד הפנים הורידו כ-15 גדרות בלתי חוקיות מסביב לכנרת במבצע משמעותי ביותר להסרת גדרות ...
הורדת הגדר בחוף צינברי (הגדל)

היום (ראשון, 17.12.06) התקיים מבצע של הורדת גדרות בלתי חוקיות בחופי הכנרת ע"י הפיקוח המחוזי של משרד הפנים. בין השאר, נהרסו גדרות במפרץ אמנון, במושבה כנרת, ב"חוף שער הגולן" ולאורך קטע החוף בין האון למעגן. לדברי ניר פפאי, רכז החופים של החברה להגנת הטבע, מדובר במבצע המשמעותי ביותר להסרת גדרות בשנים האחרונות ולמעשה מאז ומעולם.
מדוח שערכה החברה להגנת הטבע בשנה האחרונה עולה כי מסביב לימה ניצבות כ-120 גדרות בלתי חוקיות המונעות את המעבר החופשי בחופים. המבצע לא נתקל בהתנגדויות בשטח, מה שלדברי החברה להגנת הטבע מוכיח כי ניתן היה לעשות מבצעים מעין אלה בשנים האחרונות, אולם המדינה הזניחה את כל הטיפול בנושא הכנרת. על הזנחה זו הצביע גם מבקר המדינה בדוח של השנה החולפת.

החברה להגנת הטבע מקדמת בשנים האחרונות את "שביל סובב כנרת", במטרה להחזיר את הימה לציבור הישראלי. במסגרת הפעילות  לסימון שביל סובב כנרת הורדו כ-30 גדרות לא חוקיות. החברה להגנת הטבע סימנה עד היום כ-35 ק"מ של שביל סובב כנרת, ובעקבות הפעילות של הורדת הגדרות היום תוכל לסמן חמישה ק"מ נוספים של השביל. בסיום הפרוייקט יהיו מסומנים כל 60 הק"מ מסביב לאגם.

יש לציין כי בתחילת החודש אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה סופית את הקמת השביל, וכעת הוא עומד בפני אישור הממשלה. בחברה להגנת הטבע מברכים על פעילות הורדת הגדרות הבלתי חוקיות היום, ומקווים כי הפעילות תמשיך, עד להורדת הגדר האחרונה המונעת את זכותו של הציבור למעבר חופשי בחופי הכנרת.