חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

"הפגיעה בכנרת עוברת כל גבול"

הגדל

בעקבות תלונת החברה להגנת הטבע – הורה בית משפט השלום בנצרת לפנות את חניון הסירות הגדול ואת הקיוסק  שהוצבו בחוף חורי בכנרת בניגוד לחוק: "הפעילות הבלתי חוקית בחופים והפגיעה בזכויות הציבור בכנרת פשוט עוברת כל גבול"

6 באוגוסט 2008

בית משפט השלום בנצרת הורה אתמול, שלישי, לפנות את כל הסירות מחניון הסירות בחוף חורי בכנרת, וכן את הקיוסק הנמצא במקום, שהוצבו ללא היתרים ובניגוד לחוק. בית המשפט קבע כי הסירות יפונו מהמקום עד לתחילת אוקטובר ואילו הקיוסק אמור להתפנות בתוך יומיים. השופט סאאב דבור קיבל את החלטתו בעקבות בקשה של הוועדה המקומית לתכנון טבריה, שהוגשה לאחר תלונה של החברה להגנת הטבע על הפעילות הבלתי חוקית שהתקיימה בחוף, ולאחר הסכמה בין התובעים למשיבים, מפעילי האתר.

במהלך החודשיים האחרונים הוצבו בחוף חורי, דרומית לטבריה, מבנים קלים של קיוסק ומסעדה, חניון סירות וגדרות, שפגעו בזכות המעבר החופשי של הציבור לאורך החוף. הצבת המבנים והגדרות, חלקם בתחום של 50 מטרים מהמים, כמו גם אחסון הסירות על החוף, נעשו ללא היתר. החברה להגנת הטבע פנתה לעיריית טבריה בדרישה לעצור את הפעילות ולפעול להורדת הגדרות. בבית המשפט הודיעו אתמול מפעילי האתר כי הם הסירו את הבטונדות והגדרות.

נסים אסבן, רכז הכנרת בחברה להגנת הטבע: "תופעת הפעילות הבלתי חוקית בחופים והפגיעה בזכויות הציבור בכנרת פשוט עוברת כל גבול, והמצב כיום הוא שאיש הישר בעיניו יעשה. אנו מברכים את עיריית טבריה על פעילותה בנושא, וקוראים לה להמשיך לאכוף את החוק, ששומר על החוף ועל  זכויות הציבור. אנו מקווים כי הפעילות הברוכה למען חופי הכנרת וכנגד העבריינות תתפשט גם לחופים אחרים מסביב".

  פסק דין חוף חורי בטבריה