חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הכנרת מזמינה אותך לחגוג

המאבק הציבורי הצליח

בשעה טובה ומוצלחת, אישרה הכנסת חוק להסדרת הטיפול בחופי הכנרת. החוק שנולד בזכות מאבק ציבורי ארוך ועיקש, הוא צעד משמעותי נוסף בדרך להחזרת חופי הכנרת לציבור.

אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג עם הכנרת - לטייל במגוון מסלולים עצמאיים בשביל סובב כנרת, או להצטרף לצעדת הכנרת ה-49 שתתקיים בשבת הקרובה, 12 באפריל 2008.

 

 

הכנסת אישרה החודש חוק להסדרת הטיפול בחופי הכנרת, שמעגן בתוכו את הקמת איגוד ערים כנרת ומחיל את חוק שימור הסביבה החופית על הכנרת. מלבד המפלס הנמוך, הכנרת סובלת בשנים האחרונות גם מתכניות בנייה גרנדיוזיות בחופים הכוללות, בשיא האירוניה, גם שטחי ייבוש, השתלטויות על חופים, הצבת גדרות בלתי חוקיות המונעות את מעבר החופשי של הציבור לאורך החוף, גבייה מופרזת ולא מבוקרת של דמי כניסה לחופים על ידי מפעילי החופים, ועוד.

החברה להגנת הטבע, שמובילה את המאבק הציבורי למען הכנרת בשנים האחרונות, הצביעה על כך שהבעייתיות בכנרת ובחופיה נובע מביזור האחריות על נושאים שונים בכנרת בין למעלה מעשרים גופים שונים, מה שהוביל לריבוי אינטרסים ולחצים. על כן, הפיתרון אותו הציעה החברה הוא ריכוז האחריות על הכנרת בידי גוף אחד, שבידיו הסמכויות לפעול למען קידומה. במהלך השנה האחרונה פעלה החברה להגנת הטבע במסגרות שונות לקידום חוק הסדרת הטיפול בחופי הכנרת על-ידי ריכוז הסמכויות באיגוד ערים כנרת. משרד האוצר היה ממובילי החוק, ויש בעובדה זו בכדי להצביע על אפשרות אמיתית כי חוק זה אכן ימומש, ולא יישאר על הנייר בלבד. עוד על החוק להסדרת הטיפול בכנרת ומשמעותו


ארבעה מסלולים וצעדה - בשביל סובב כנרת
שביל סובב כנרת, השביל שמחזיר אותנו לטייל סביב הכנרת ופותח את קו המים לכולם הוא יוזמה של החברה להגנת הטבע, במטרה לאפשר לכל אחד ליהנות מהכנרת מקרוב ולטייל לאורך חופי האגם. השביל פותח חופים שהיו סגורים במשך זמן רב ומאפשרי, בהדרגה, להקיף את הכנרת כולה בטיול.

חורשת האקליפטוס, הגשר, הסירה  ניחוחות של ראשית ההתיישבות הציונית סביב הכנרת, בצל עצי אקליפטוס, לאורך בריכות דגים ועל שפת הכנרת. סיפורם המופלא של חלוצים שבראו חברה חדשה והקימו מפעל התיישבותי שאין לו אח ורע בעולם.

כנרת את אהובתי  סיור נינוח למשפחות בדגש 'טבע ונוף בסובב כנרת', מהגן הלאומי בכפר נחום אל מפרץ אמנון. ההליכה, לאורך קו החוף, מזמנת מבטים יפים מקרוב ומרחוק על האגם ועל הקורמורנים הנהנים משפע דגי הכנרת. מסלול מוצל ברובו, סמוך לקו המים.

על שפת האגם  הליכה לכל המשפחה ברצועת חוף קסומה בחזית כרי דשא, תצפית מרהיבה מהמדרונות של תל כנרות, נסיעה לעין איוב וטבילה קרה ושוצפת במעיינות מליחים הנשפכים לכנרת ויוצרים אזור מחייה ייחודי לדגה. כאן מצא יהושע מנצרת אוזן קשבת לדרשותיו ולהטפותיו. כאן אסף את תלמידיו הדייגים שהפכו לשליחיו ולמפיצי תורתו.

ג'ונגל ארץ ישראלי מצוי  מסע בן חמישה קילומטרים בעומק הסבך על גדות הכנרת, מדרום לקיבוץ האון. חשיפה נדירה לצומח ולחי בגדות האגם. ממזרח מתנשא הגולן ולמרגלות הכנרת יישובי הספר בזמן מלחמת ששת הימים - תל קציר, האון ועין גב.

 

ללכת על המים

צעדת הכנרת ה-49 תתקיים בשבת 12 באפריל 2008 בשיתוף החברה להגנת הטבע.

המשתתפים יצעדו לאורך שביל סובב כנרת, יוזמה של החברה להגנת הטבע שמטרתה לאפשר לציבור הרחב לטייל באופן מוסדר וחופשי מסביב לאגן הכנרת.

לפרטים נוספים