חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

חופשיים כמו ציפורים באילת

24/02/2014

התקהלות של אלף אנשים באילת נסובה כמעט תמיד סביב מסיבת בחוף או בבריכה, כנס מקצועי או הופעה כל שהיא.
ביום שבת כאלף אנשים התקהלו בעיר הדרומית למען אירוע קצת שונה: הפנינג צפרות באילת. למה עכשיו? ובכן, עונת הנדידה מביאה עימה ערב רב של ציפורים לישראל, בדרכן מאירופה הקרה לאפריקה החמה. אילת הינה בלב ציר הנדידה של הציפורים, ובסוף מרץ מתקיים בעיר – זו השנה השלישית, פסטיבל הצפרות הבינ"ל באילת, בו משתתפים צפרים מקצועיים, חובבים ובעלי עניין מהארץ והעולם.

 

לפני שלוש שנים בית ספר שדה אילת והמל"ש המקומי (מרכז ללימודי שדה) של החברה להגנת הטבע החל בשיתוף פעולה עם פארק הציפורים באילת, ומאז נציגי בית הספר נדבקו בחיידק הצפרות...

על אילת וציפורים
אילת מהווה מוקד משיכה עולמי לציפורים הנודדות במהלך החורף מאירופה לאפריקה. להוציא את פנמה שבמרכז אמריקה, אין עוד נקודה בעולם בה חולפות כמות כזו של ציפורים – נתון מעודד לבאי פסטיבל הצפרות הבינ"ל באילת. יחד עם זאת, ישנה תחושה שבאילת לא מכירים דיה את פלא הטבע הזה, ו"לפתח" הזה נציגי החברה להגנת הטבע בעיר נכנסו, בכוונה לעזור בהגברת המודעות בציבור המקומי להתיישבות המסיבית בסביבת העיר של בעלי הכנף.

 

 יחד עם צוות הפארק שמוביל היום את התחום בהצלחה, החברה להגנת הטבע רתמה את עיריית אילת, תאגיד התיירות העירוני וחברת המלח – כולן הטו כתף ותמכו למען הצלחת ההפנינג.
מתנדבים מריף הדולפינים ומ"לימור מלול חיות וחיוכים" קיבלו את הקהל בתחנות היצירה השונות שבמתחם ההפנינג. המשתתפים נהנו מיצירה בשימוש חוזר, טיבוע, תצפיות, סיורים, פינת ליטוף חיות, שעת סיפור ועוד. 

 

בסיכום היום המוצלח, מנהלת מרכז ללימודי שדה באילת של החברה להגנת הטבע, נעמה בן עמי-פישר, התייחסה גם לעתיד לבוא:"  למעט פעילויות בהן אנו נפגשים עם תושבי העיר ומעבירים להם מסרים חשובים בנושא שמירת הטבע והחי, אנחנו פועלים גם בבית ספר יסודי 'עציון', זו השנה שלישית, בתוכנית "צפרים צעירים", כאשר השנה הרחבנו את הפעילות גם לבית ספר חב"ד.

 

עוד חלום שהצלחנו להגשים השנה הוא פתיחת קייטנת צפרים צעירים, בשיתוף עם רשת המתנ"סים בעיר, שתתקיים במשך 6 ימים בחופשת הלימודים בפסח, במתנ"ס בית רובין".