חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ילדי אילת רוצים חוף נקי

הגדל

במהלך שנת הלימודים השתתפו תלמידי כיתות ו' של בית ספר צאלים בתוכנית "ילדים מובילים שינוי" של החברה להגנת הטבע, בנושא מפרץ אילת. לאחר שלמדו והבינו כיצד יש לשמור על מפרץ אילת, התלמידים מבקשים להעביר את הידע לאחרים.

ביום ב' ה-21.05, יום לפני תחילתה של חופשת שבועות, יערכו התלמידים פעילות הסברה למבקרי ותושבי העיר אילת, בהדרכת החברה להגנת הטבע ובשיתוף תוכנית "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים. מטרת מסע ההסברה הוא להעלות את מודעות הרשויות המקומיות והציבור לחשיבות שמירת ניקיון ותחזוקת החופים באילת. במסגרת הפעילות יוקמו ע"י התלמידים דוכנים בכניסות לעיר, אשר בהם יסבירו על חשיבות שמירת ניקיונם של חופי אילת ויחלקו דף עם עצות שימושיות, שהוכן ע"י התלמידים, לשמירה על חוף נקי ושקיות אשפה של "חוף נקי" לנכנסים לעיר. כמו כן, יערכו התלמידים סקר העוסק שניקיון החופים.

רקע
בישראל כ-185 ק"מ של חופים בים התיכון וכ-14 ק"מ חופים במפרץ אילת, כאשר כ-150 ק"מ מתוכם הינם חופים בלתי מוכרזים, העשירים בחי והצומח ומהווים משאב תרבותי, כלכלי וסביבתי בעל ערך. מרבית החופים הפתוחים והבלתי מוכרזים סובלים מהזנחה והצטברות של פסולת מוצקה, המהווה מפגע אסתטי, בריאותי ובטיחותי לציבור ולבע"ח ימיים וחופיים. חלקה של פסולת זו, מקורו בציבור לא אחראי המבלה בחופים אלו ומשאיר אחריו שאריות לכלוך, וחלקה, מקורו מהים בארצות שכנות.

תוכנית "חוף נקי" דורשת מהרשויות המקומיות לקחת אחריות על כלל החופים הנמצאים בתחום אחריותן, וכן מזמינה את הציבור הרחב למלא אחר חובתו המוסרית ולקחת חלק בניקיון חופים אלה ולתרום חלקו לשמירה על חופים אלו ועל דייריהם. תוכנית "חוף נקי", הפעילה זו השנה השלישית, החלה דרכה ביוני 2005 ותוצאותיה הנמדדות פעם בשבועיים, מעידות כי חל שיפור מהותי ברמת הניקיון. פרטים נוספים על פעילות "חוף נקי" ניתן לקבל באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה.