חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

החברה להגנת הטבע והתלמידים ממחזרים את העירייה

הילדים בפעילות בעירייה (הגדל)

תלמידי בית הספר "היובל" באילת משתתפים בתוכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע "ילדים מובילים שינוי". ילדי כיתות ה', שתוכנית הלימודים שלהם התמקדה בנושא מיחזור, החליטו שהשינוי צריך לצאת מתחום בית הספר לכלל העיר, ובראשה-לעירייה.

לפני מספר חודשים הגיעו הילדים למשרדי העירייה, מצויידים בקרטונים ומיכלים למיחזור ניירות ובטריות. הילדים עברו בין כל המשרדים, הציבו את מתקני המיחזור ,הסבירו לעובדים את חשיבותו ונתנו עצות שימושיות לחסכון בנייר. לפעילות החשובה שותפים מרכז לימודי השדה של החברה להגנת הטבע באילת והיחידה הסביבתית של אילת וחבל איילות.

ביום חמישי האחרון הגיעו התלמידים למשרדי העירייה ובדקו עד כמה העובדים אכן מיישמים את מדיניות המיחזור. לשם כך הכינו הילדים סקר, הבודק האם הפנימו עובדי עיריית אילת את תהליך המיחזור והאם הם מיישמים את התהליך במשרד ובבית. תוצאות הסקר היו חיוביות ומעודדות. 

לדברי אורי כ"ץ, מובילת התוכנית מטעם החברה להגנת הטבע בבית הספר, הילדים התקבלו בשמחה במשרדי העירייה והעובדים הקשיבו בהתעניינות לתלמידים. "העירייה מהווה דוגמה לשאר המשרדים הפועלים בעיר, וכמובן גם לתושבים. אנו מקווים כי העשייה הסביבתית בעירייה תשפיע על העיר כולה. אנו מתרגשים לראות את השינוי שעוברים הילדים בתחום המודעות למיחזור ולאיכות הסביבה, ומקווים כי המבוגרים יגיעו בעקבותיהם".

 בלשכת ראש העיר  

 

  תוצאות הסקר