חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

פתיחה מרגשת לתערוכת הצילומים טבע 8 -צילומי טבע עירוני שצולמו ברחבי קרית שמונה

20/03/2017

אנחנו רגילים לשמוע על טבע בעיר בהקשר של "מפגעים" – להקת אנפות שהפכה מספר עצים לאתר לינת הלילה שלה, שועלים, תנים וחזירי בר שפוקדים את השכונות בשעות הערב והלילה, הופכים פחים, מחפשים מסתור בחצרות ועוד. אנחנו שוכחים לרגע את העובדה, שהם, היו כאן קודם, אנחנו אלו שהגיעו והפכנו את ביתם – לביתנו. אנחנו לא תמיד יודעים להעריך את הנחל שזורם אצלנו בלב העיר והיה עורק חייה בראשית ימיה ובזכותו היא קיימת כאן היום. אבל זה לא ייחודי רק לנו, זה מאפיין את תהליכי הפיתוח והעיור אשר כובשים שטחים פתוחים והופכים אותם לשטחים מבונים, דוחקים את הטבע לשוליים וזו גם הסיבה שלפני 5 שנים החלו בחברה להגנת הטבע במסורת של "שבוע טבע עירוני", שבוע שמטרתו לקרב את תושבי הערים (גם הכפרים) לטבע שנמצא על סף דלתם.

 

זו גם היתה מטרת תחרות הצילום עליה הכריזה החברה להגנת הטבע באמצע פברואר וקראה לתושבי העיר והאזור לגלות את הטבע העירוני דרך עדשת המצלמה. ליוזמה זו חברו בשיתוף פעולה ראשון מסוגו החברה למתנסים בעיר ומתנ"ס ארתור פוקס והמוזיאון הפתוח לצילום בתל חי.
במהלך ימי התחרות הגיעו מעל 30 תמונות, מגוונות, מעניינות ומרגשות, מתוכן נבחרו 15 שעלו לשלב התערוכה והשיפוט.
הצלמים אשר הגישו את עבודותיהם לתחרות מגיעים מכל שכבות האוכלוסיה : צעירים ומבוגרים, דתיים וחילוניים, נשים וגברים,  תושבי העיר ותושבי הישובים שסביבה – פסיפס מרגש של אנשים.

 

לא קל היה לבחור מבין הצילומים את השלושה שזכו בפרסים, למעשה – כולם זכו מעצם הצילום, העשייה והשותפות בכזה פרויקט.
התמונות שזכו בפרס :

 

מקום ראשון, צילם: אריאל נייזנה  מקום שני, צילמה: שירה שושן מקום שלישי, צילם: אלכסנדר גיינר


במקום השלישי זכה הצלם אלכסנדר גיינר מקריית שמונה שצילם את דמותו של וול אי (מהסרט של דיסני) בברכות הדגים בצומת הגומא כשברקע אורותיה של קרית שמונה – טבע ממש על סף דלתה של העיר.
במקום השני זכתה שירה שושן מקריית שמונה שלכדה בעדשת המצלמה שלה כלניות בגבעת שחומית על רקע אורות המכוניות בכביש הסמוך – טבע דומם על רקע העיר הפועמת וחיה.
במקום הראשון זכה אריאל נייזנה מקיבוץ עמיר שמצלמתו קלטה עשב בר הצומח מתוך הבטון השבור במפעל גיבור הנטוש בצפונה של  העיר, תמונה אשר מסמלת את כוחם של החיים והצמיחה גם מתוך ההריסות, תמונה של עתיד.


ביום ראשון בערב, במתנ"ס ארתור פוקס, נחנכה התערוכה והוכרזו הזוכים במעמד סגן ראש עריית  קריית שמונה מר יגאל בוזגלו  שלא הסתיר את התרגשותו מהתמונות אשר מוכיחות בבירור שיש בעיר פינות חמד טבעיות ומראות שכולנו יכולים להתגאות בהם (והרבה ערים יכולות רק לקנא), ועלינו לשמרם. מר בוזגלו שיבח את הצלמים האומנים ועודד אותם להמשיך בעשייה.

כפיר מעוז מנכ"ל החברה למתנ"סים  בעיר בירך על שיתוף הפעולה שנוצר בין החברה למתנסי"ם בעיר לחברה להגנת הטבע אשר כבר מתחיל להניב פירות, מר בועז בן ציון מנהל מתנ"ס ארתור פוקס התרגש לראות את קירות המתנ"ס הלבנים נמלאים צבע ומראות מרחבי העיר וביקש להשאיר את התערוכה כתערוכה קבועה במתנ"ס וכבר להתחיל לחשוב על הפרויקט הבא ועל תחרות הצילום של השנה הבאה  אשר תחבר בין תושבי העיר לטבע שבה.
אתם מוזמנים לבוא ולהתרשם, התערוכה היא תערוכת קבע שתישאר תלויה באולם הכניסה למתנ"ס ארתור פוקס והיא מתנת החברה להגנת הטבע למתנ"ס אשר הפך לפני מספר חודשים לביתה של החברה בעיר.