חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

עירי קרית שמונה "בשביל העיר"

 
ביום שני ה- 4.5.15 התקיים בעיר אירוע המסכם את תכנית "עירי קרית שמונה". כמו בכל שנה נבחר נושא אשר נלמד בכל כיתות ד' בעיר, כאשר השנה נבחר הנושא "בשביל העיר". במסגרת הלימודים הילדים למדו על אתרי טבע מורשת והיסטוריה בעיר במשך השנה, הכינו דפי מיידע לכל אתר ודגם של אתר נבחר בעיר.

 


האירוע הגדול התקיים בפארק הזהב, המהווה בעצמו את אחד מהאתרים המיוחדים והחשובים בעיר.
בפארק נחשף שביל בצבע ירוק לכל אורכו ועליו הוצגו לראווה הדגמים היצירתיים הכיתות שהשתתפו בפרויקט, בין הדגמים היו גבעת שחומית, בית החאן פארק הזהב ועוד.
האירוע הינו שיתוף פעולה מוצלח בין מרכז ללימודי שדה של החברה להגנת הטבע (מל"ש), מרכז פסג"ה, המש"צים מבית ספר דנציגר ואגף החינוך של העיר. באירוע השתתפו כל ילדי כיתות ד' של העיר בשלל פעילויות מעשירות ומהנות אותן תכנן והפעיל המל"ש והמש"צים, בין היתר כללו הפעילויות חידות על קריית שמונה- עבר והווה, שאלות חקר ובלשות על נחל עין זהב והצמחייה הרבה שבו, משימות של תנועה וספורט המאפיינים את עירנו, המחזה בקבוצות, וכן צפייה בהצגה של בנות המל"ש אשר המחישה לילדים בדרך מרתקת את תחילת דרכה של קריית שמונה, מנקודת מבטם של העולים הראשונים: המגורים בפחון, התלות בנחל והתנאים השונים ממה שאנו וילדינו מכירים בעיר היום.
האירוע, שתוכנן בקפידה זה חודשים על ידי כל הנוגעים בדבר, נחל הצלחה רבה והיווה שיא לתהליך החינוכי לילדי כיתות ד' להכרת העיר.