חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

דרום מדבר יהודה וים המלח- מפה 11

דרום מדבר יהודה וים המלח- מפה 11

 

 מהדורה 2013

מדבר יהודה - חבל ארץ המשתרע לאורך המדרונות המזרחיים של הרי בית אל, ירושלים והר חברון. אורכו כ – 90 ק"מ ורוחבו נע בין 15 – 20 ק"מ. הגבול הצפוני עובר באזור כוכב השחר, את הגבול הדרומי מקובל לקבוע בעמק של נחל חמר. הגבול המזרחי הוא הקו התחתון של מצוק ההעתקים, ובמערב תוחם את מדבר יהודה קו גבול אקלימי, קו הנמשך מרמאללה ועד ערד, ממזרח לקו זה כמות המשקעים יורדת אל מתחת ל – 250 מ"מ בשנה. מדבר יהודה מוגדר כמדבר בצל גשם.

חבל ארץ זה היה מהראשונים שזכה לסימון שבילים ולו בשל נהירה של מטיילים והרפתקנים שראו אתגר בגילוי מכמני הטבע של המדבר.

קרבתו של מדבר יהודה אל חלקה המיושב של ארצנו ואופיו המיוחד, מושכים לכאן מגוון של מטיילים – ממטפסי צוקים ומיטיבי לכת ועד משפחות בסיורים קצרים. כמו בחלק הצפוני של מדבר יהודה גם בחלק הדרומי נמצא לא מעט שטחי אימונים של צה"ל ושטחי הרשות הפלסטינית מה שמחייב תיאום מוקדם עם שלטונות הצבא בעת תכנון הטיול באזור.

כדי להקל על המטיילים, מופיעים במפה זו פרטים חשובים, כגון: שמורות טבע ואכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים (לפי דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו – לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום. שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשומרו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.
אנא השתמשו במפה ובמידע שבה והקדישו תשומת לב לכל הפרטים. תכנון טיול על כל פרטיו מרבה הנאה ומונע אסון !
לפני צאתכם לדרך, יש להשאיר באחד ממשרדי בתי ספר שדה או משרדי רשות הטבע והגנים שבאזור פרטים על מסלול הטיול ושמות המשתתפים בו.

 

לרכישת מפות טיולים וסימון שבילים                          עדכונים בשטח וסימון שבילים חדשים