חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

החרמון, הגולן ו"אצבע הגליל" - מפת טיולים וסימון שבילים 1

 

מפת סימון שבילים 1 - מהדורה 2019

המפה כוללת את מקורות הירדן, הרי געש, עמק החולה, נגב כנרות, נחל הירמוך, הרי נפתלי.

הגולן משתרע על פני מיליון וחצי דונם, מהר החרמון שבצפון ועד חמת גדר שבדרום. במערב, הגבול הגיאוגרפי של הגולן הם מורדות הרמה הצונחים לכנרת ואילו במזרח המישורים ממשיכים לעומק סוריה ולא קיים גבול גיאוגרפי ברור. הגבול הקיים היום הוא גבול "מדיני" ועובר בקו הפסקת האש משנת 1973. 
   השטח הגדול עליו משתרעת רמת הגולן חייבה חלוקת האזור לשתי מפות:
1. החרמון, צפון הגולן, מרכזו ובקעת חולה
2. המפה השנייה, מעברו השני של הגיליון, כוללת את דרום הגולן והכנרת

 

לצד שרידי התיישבות יהודית נרחבת ואתרי קרב ממלחמות ישראל, נמצא הרי געש כבויים, קניונים חתורים בשפכי בזלת, מפלי מים מהגבוהים בארץ, נחלים זורמים כל ימות השנה, יערות טבעיים ועולם עשיר ומיוחד של חי וצומח. הגולן והחרמון הינם מוקדי תיירות מבוקשים המאפשרים מגוון טיולים בכל עונות השנה - מסיורים קצרים למשפחות ועד  טיולים למיטיבי לכת.

 

 במפת שבילים 1 מופיעים פרטים חשובים כגון: שמורות טבע, אכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים, תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו - לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום.

למפה זו נוסף בשנת 2008 "שביל הגולן" – שביל החוצה את רמת הגולן לאורכה מהחרמון בצפון ועד מורדותיו הדרומיים של הגולן מעל הירמוך ומסומן בצבעים: לבן,כחול וירוק. השביל הוא תוואי רצוף המיועד להליכה רגלית.
לתשומת לבכם! גם לאחר שהוחל חוק מדינת ישראל בגולן, נותרו באזור שטחים רבים באחריות צה"ל - שטחי אש, מחנות ומוצבים על רצועת הגבול. כל טיול באזורים אלה מחייב תיאום בטחוני מיוחד (ראה "הנחיות למטייל" להלן), שהוא חיוני למניעת פגיעה בחיי אדם.
שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשמרו יפה ונקי.
אנא השתמשו במפה ובמידע שבה והקדישו תשומת לב לכל הפרטים. תכנון טיול על כל פרטיו מרבה הנאה ומונע אסון!  לפני צאתכם לדרך, יש להשאיר באחד ממשרדי בתי ספר שדה או משרדי רשות הטבע והגנים שבאזור פרטים על מסלול הטיול ושמות המשתתפים בו.

 

          לרכישת מפות טיולים וסימון שבילים                               שינויים בשטח ושבילים חדשים