חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

טיולים לבתי ספר בהתאמה אישית

22/01/2019


מתכננים את הטיולים של שנת הלימודים הבאה?

יחידת ההדרכה של בית ספר שדה עין גדי מזמינה אתכם - רכזים, מורי של"ח ועוד - לבחור טיולים ומסעות במדבר יהודה, בהתאמה לקבוצה ובליווי אישי

 

  

מדבר יהודה, חבל ארץ מרתק ועוצמתי במזרח הארץ, החובק את המקום הנמוך ביותר בעולם - ים המלח. התנאים הפיזיים הייחודיים לאזור זה, יוצרים תופעות טבע מרשימות וייחודיות וגם עולם החי והצומח כאן מגוון ומשלב תפוצות שונות מרחבי העולם.
יחידת ההדרכה של בית ספר שדה עין גדי בחברה להגנת הטבע  מזמינה אתכם – רכזים/רכזות, מורי של"ח ועוד -להזמין מאיתנו ולתכנן יחד טיולים שנתיים, מסעות חינוכיים ושירותי טיילות נוספים.
אנחנו נכווין אתכם ונלווה אתכם בבניית הטיול. נתפור לכם טיול אישי, נתאים את המסלול למדריכים ולקבוצה, ננצל את ההיכרות המעמיקה שלנו עם השטח ואת העדכונים החמים ביותר של חדר המצב שמפעילה החברה להגנת הטבע.


איזה טיולים יש לנו להציע לכם? הנה כמה טיולים לדוגמה:

 

"מים ומצוקים"  נודד דרומי 

שלושה ימים של היכרות עם המדבר ועם עצמנו, בנופים המדהימים של מדבר יהודה. נתחיל באגן נחל זוהר וניחשף לתנאים הפיזיים של האזור. נישן בחניון הלילה של צוק תמרור ולמחרת נרד לאורך נחל בוקק. נעצור לתצפית עוצמתית מעל למפל ונרד את מצוק ההעתקים אל עין בוקק היפה.


 

בין עין גדי למצדה

בעקבות מסעות תנועות הנוער ערב קום המדינה , כשקבוצות הנוער השונות חיפשו מוקדי עניין להתחשל ולהתגבש סביבם, היה המסע למצדה לאבן דרך חשובה עבור כל הכשרת נוער. במשך ארבעה ימים נתחקה אחריהם ונתגבש באמצעות המסע והעיסוק ברעיונות שהניעו מהלכים חשובים בתולדות העם שלנו.

נתחיל בנחל ערוגות, למחרת נשכים קום ונצא אל נחל משמר היפה והאתגרי. נעלה במעלה משמר אל רמת המדבר ונרד במעלה צאלים אל חניון הלילה בו נישן בשני הלילות הקרובים. ביום השלישי נטייל בנחל צאלים, במסלול שכולו התפעמות מעוצמות המדבר ומרגעי הקסם שלו. ביום הרביעי נסיים, איך לא, בעלייה למצדה ובסיור משמעותי על ההר שהפך לסמל. 


 

מסעות חינוכיים

מסע בעקבות פלמ"ח, סיירי מטיילי ולוחמי ראשיתה של הקמת ארץ ישראל, דרך הסיפורים ואתגרי המדבר המהווים את פלטפורמה ליצירת שיח על ערכים בהם נבחר לעסוק.

מחפשים פעילויות קצרות יותר? יש לנו גם אותן:

  • יום טיול בכל מדבר יהודה.
  • פעילות לילה – תצפית כוכבים, חי הלילה במדבר, הישרדות במדבר ועוד.
  • הרצאות – בולענים, מדבר יהודה, מתודיקה, גיאוגרפיה ועוד...

לפרטים נוספים כתבו לנו ונחזור אליכם: 


tzahib@spni.org.il,   ngaedihad@spni.org.il

 

 

צילום: צחי ברקוביץ', בית ספר שדה עין גדי