חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

אלפי תלמידים: "לוקחים את המים בידיים"

לכבוד יום כדור הארץ:
אלפי תלמידים המשתתפים בתכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע יצרו כתובת אנושית:
"לוקחים את המים בידיים"

אפריל 2009

כ-3,000 ילדים השתתפו היום, חמישי, בכנס הילדים והנוער השנתי של החברה להגנת הטבע תחת הכותרת – לוקחים את המים בידיים. כנס החברה להגנת הטבע התקיים בשיתוף עיריית תל אביב, משרד החינוך, המשרד להגנת הסביבה ורשות המים ובחסות בנק הפועלים.

הילדים יצרו בגני יהושע כתובת אנושית עם סיסמת הכנס. במסגרת היום חתמו הילדים על אמנה שכותרתה "ילדים מובילים שינוי למען המים בישראל", בה הם התחייבו לגלות אחריות ולחסוך במים. בנוסף נערכה תחרות של דגמים לחסכון במים, אותם בנו הילדים, שאף הצביעו במהלך היום לדגם המועדף עליהם. (צילום: Sky View)

לדברי נירית לביא אלון, מנהלת החינוך הסביבתי בחברה להגנת הטבע, "הכנס היווה את שיאו של התהליך החינוכי, במסגרתו למדו השנה הילדים על משבר המים, על הצורך לעשות שימוש מושכל במים ועל פתרונות לחיסכון מים. אנו בחברה להגנת הטבע מאמינים כי בכוחם של הילדים להוביל לשינוי אמיתי בכל הקשור לאיכות הסביבה ולחיסכון במים בישראל".

לדברי חמוטל בירן,  רכזת החינוך הסביבתי בקהילת תל אביב-יפו של החברה להגנת הטבע: "בכנס באה לידי ביטוי הפעילות המגוונת והחשובה שמתקיימת בבתי ספר השותפים לתוכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע. קיום הכנס כאן אצלנו בתל אביב הוא מחווה מיוחדת לעיר לרגל חגיגות ה-100 שלה, ואיפשר לילדים מכל הארץ להכיר ולחוות כמה מאתריה המיוחדים."