חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

לקראת כנס הילדים: תחרות המצאות לחיסכון במים

בית ספר יגאל אלון מגבעתיים מתכונן לתחרות ההמצאות לחיסכון במים של החברה להגנת הטבע לקראת כנס הילדים והנוער התשיעי של החברה להגנת הטבע, שיתקיים השנה תחת הכותרת "לוקחים את המים בידיים"
צפו בדגמים מהתחרות

מרץ 2009

לקראת כנס התלמידים והנוער התשיעי של החברה להגנת הטבע, "לוקחים את המים בידיים", הכינו תלמידים מכל הארץ דגמים והמצאות מקוריות לפתרון בעיות, להגברת החיסכון ולייעול השימוש במים. תלמידי כיתות ד' מבית ספר יגאל אלון בתל-אביב, החליטו לקיים תחרות בביה"ס כהכנה לכנס התלמידים והנוער הארצי. התלמידים התבקשו לחשוב על רעיונות להתמודדות עם משבר המים, וחלקם הפכו את הרעיונות לדגמים, אותם הציגו בתערוכה ביום שיא.

כיתה ד1, שהראתה יוזמה ויכולת לכל אורך השנה, קיבלה את המשימה לארגן את יום השיא. התלמידים התחלקו לועדות לפי בחירתם - ועדת פירסום הכינה שלטים אשר תלתה בביה"ס, וכן הכינה מצגת, שהוצגה בזמן התערוכה. ועדת הסברה הכינה פעילויות והדריכה את כיתות א-ג, ו-ה כהכנה לביקור בתערוכה. ועדת לוח זמנים, תיאמה מול המורה האחראית את שעות ביקור הכיתות בתערוכה והובילה אותן ביום השיא מהכיתות לחדר התערוכה. כמו כן נבחרו סדרנים אשר סייעו בהקמת התערוכה ולאורך היום שמרו על הסדר, והסבירו לתלמידים על הדגמים.

התלמידים עבדו קשה, ושיתוף הפעולה של המחנכת והמורים תרם רבות. במהלך היום ביקרו בתערוכה כ-450 תלמידי כיתות א'-ה', למדו על משבר המים, והציעו הצעות לפתרון. השופטות (מדריכות החברה להגנת הטבע ומורות בית הספר) ניקדו את הדגמים, ולבסוף נבחרו הדגמים הטובים ביותר על בסיס של מקוריות, יצירתיות וישימות ההצעה. דגמים אלו ישתתפו בתחרות הארצית שתתקיים במסגרת הכנס שיתקיים ביום 23 באפריל 2009. 

החוויה הייתה אדירה לתלמידים שהדריכו ולאלו שביקרו בתערוכה. הרעיונות המקוריים, לצד היוזמה והרצון הרחיבו את מעגלי המודעות וקידמו את העברת  המסר של אחריות אישית - ילדים מובילים שינוי "לוקחים את המים בידיים" ופועלים למען חיסכון במים.