חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ילדי להבים ממפים את השטחים הפתוחים

אנחנו בחרנו ליצור מפה ירוקה של השטחים הפתוחים בישוב שלנו להבים. כדי ליצור מפה זו התחלנו בהכרת השטחים הפתוחים שנמצאים סביבנו וממה הם מורכבים. יצרנו רשימה של יתרונות וחסרונות לשטח פתוח. על פי רשימה זו יצאנו, דירגנו  ונתנו ציון לשטחים הפתוחים בישוב. כל שטח פתוח בישוב מדורג מילולית ועל פי סמלים מצוירים שהכנו.

מפה זו תוכל לשמש את תושבי הישוב והמבקרים בו על מנת לקבוע באיזה שטח פתוח ברצונם לבקר. בנוסף המפה תוכל לשמש את המועצה בקבלת החלטות לגבי השטחים הפתוחים. אנו נבחר את אחד השטחים שזקוקים לעזרתנו על פי הדירוג ונפעל למענו. 

הערוץ שלנו
בית ספר להבים בחר לאמץ ערוץ נחל הקרוב לישוב. לפני האימוץ יצאנו להכרות עם המקום יחד עם ההורים בטיול ט"ו בשבט. בערוץ ניתן לראות הרבה מיני צומח טבעי, ועצים שונים אשר ניטעו על-ידי האדם בטרסות. בנוסף ניתן למצוא בערוץ בור מים עתיק. ילדי כיתות ד' מאמצים את האתר ולכן קודם כל בוחרים לערוץ הנחל שם. הצענו שמות אפשריים ועד לבחירה הסופית אנו קוראים לו "הערוץ שלנו". כדי שהמסלול יהיה יותר מוכר אצל תושבי להבים והסביבה ניצור מפת מסלול אשר תתאר את מסלול ההליכה בערוץ ותיתן מידע על נקודות העניין, החי והצומח במקום.

טבע שימושי -  הפקת חבלים משיח המתנן
בערוץ הנחל גדל שיח המתנן השעיר שהוא שיח מדברי נפוץ. ייחודו של שיח המתנן הוא שניתן להפיק ממנו חבלים חזקים מאוד! כיצד? קולפים מענפי המתנן פיסות קליפה ארוכות, מפרידים לרצועות ארוכות ודקות. קולעים מספר פיסות יחד לצמה
או בליפוף. מקליעה זו ניתן להכין צמידים, שרשרות ואף חבלים חזקים ביותר.