חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מלונאות בתמנע: יש מספיק חלופות פחות מזיקות לסביבה

מרץ 2010

בדיון שיזמה החברה להגנת הטבע, דנה בשבוע שעבר השדולה הסביבתית חברתית בכנסת, בראשות ח"כ דב חנין וניצן הורוביץ, בנושא פרויקט המלונאות המתוכנן להיבנות בעמק ססגון בתמנע.

במסגרת השדולה, נחשף דו"ח החלופות שהכינה החברה להגנת הטבע למיקום פרויקט המלונאות בתמנע, שהוכן בעקבות ההחלטה של הוועדה המחוזית לבחון מחדש את מיקום המלון המתוכנן כיום בעמק ססגון. החברה להגנת הטבע הציגה בדיון שמונה חלופות שונות למיקום המלון, כולל פירוט היתרונות של כל אתר, מתוך כוונה להגיע עם היזמים והגורמים השונים המעורבים בנושא לאתר חלופי, מוסכם - במקום המיקום הנוכחי בעמק ססגון, העלול לגרום לפגיעה קשה בסביבה, בטבע ובנוף המיוחד של האזור.  

ניר פפאי, ראש אגף שמירת סביבה וטבע בחברה להגנת הטבע אמר בדיון כי דו"ח החלופות שהכינה החברה להגנת הטבע בשיתוף תושבי האזור ופעילים מקומיים, מציג שמונה חלופות שונות, שכולן טובות יותר מבחינה סביבתית, ערכית ונופית ממיקום המלון כפי שהוא כיום. החברה להגנת הטבע טוענת כי יש להמשיך ולהתבסס על הלנת תיירים ביישובים הסמוכים וכן באילת, הנמצאת במרחק של 20 דקות נסיעה בלבד מפארק תמנע, ולהימנע כלל מהקמת מלון בתחומי הבקעה.

 
צילומים: ארז הרנשטט, אמנון דן

יו"ר השדולה הסביבתית חברתית, דב חנין: "אנחנו, כשדולה, לא מתנגדים לתיירות ואנחנו בהחלט בעד פיתוח, רק שהיה בשילוב עם הסביבה. מדובר על אזור מיוחד שיש צורך להגן עליו. לכן, אנחנו מאמצים את דוח החלופות של החברה להגנת הטבע וקוראים לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז דרום, שהיא הגורם המוסמך, לבחון את הדוח הזה היטב, לפני שהם מקבלים החלטות בנושא, כדי שלא נצטער אחר כך על זה שלא התקבלו החלטות אחרות".

לכתבה הקודמת I צפו באלבום תמונותוידאו: עמיר בלבן בעמק ססגון, אפריל 2008

  מלונאות במרחב תמנע: בחינת החלופות
  מצגת: חלופות למלונאות בתמנע I הוצג בשדולה החברתית-סביבתית 3.3.10