חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

חוף בצת ניצל!

26/10/2011

המאבק על חוף בצת החל בשלהי שנת 2007, מעט אחרי זכייתה של קבוצת יזמים במכרז להקמת כפר נופש בן 200 דונם בחוף, שרבים רואים בו את החוף היפה בישראל. היום, לאחר כמעט ארבע שנים, אירועים רבים, מאהל, גל אנושי אחד וקרוב לשלושים אלף חתימות של ישראלים שאכפת להם, המאבק סוף סוף נושא פרי.

מינהל מקרקעי ישראל הודיע היום, רביעי 25.10.11, שכפר הנופש בחוף בצת לא יוקם ככל הנראה. ההודעה יצאה בעקבות הנחייתו של מנהל המינהל הנכנס בנצי ליברמן להתחיל במשא ומתן עם היזמים על השבת הקרקע למינהל והסכמות שהושגו בין הצדדים. בעסקה המסתמנת יפוצו היזמים והקרקע תשוב למנהל, כלומר לציבור.

בחודשים האחרונים צבר המאבק על חוף בצת תאוצה. באוגוסט הקים ועד הפעולה להגנה על חוף בצת מאהל מחאה שבו התרכזה במשך חודשים הפעילות נגד הבנייה, ששיאה היה אירוע המחאה הגדול שהתקיים בחג הסוכות
(15.10.11), ובו יצרו כאלף איש גל אנושי ענק.

בהודעת מינהל מקרקעי ישראל צוין שהחלטת ליברמן היתה "לאור הכרתו ברגישות הנופית של חוף בצת ובייחודיותו", ואפשר בהחלט להניח שמשקל משמעותי בהכרה זו נתן המאבק הציבורי של החברה להגנת הטבע, ועד הפעולה וגופים נוספים ובהם אדם טבע ודין ועמותת שלושת השקמים לאיכות החיים והסביבה בגליל המערבי. זה גם המקום להודות לשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, על התגייסותו למאבק לשימור חוף בצת.

     

מהחברה להגנת הטבע, אשר כאמור הובילה את המאבק למען שמירת החוף ביחד עם תושבי הגליל המערבי, נמסר: "אנחנו מברכים את מנהל המינהל הנכנס, מר בנצי ליברמן, על הכיוון המסתמן בנוגע לכפר הנופש בחוף בצת. ליברמן הקשיב לרחשי לב הציבור והעדיף את טובת הציבור על פני טובת היזמים. אנחנו מקווים כי ליברמן יקשיב גם למחאה הנרחבת העולה בנוגע לחולות סמר ויפעל לביטול הכרייה בחולות".

צפו בסרטון מאירוע המחאה למען חוף בצת בסוכות:

כתבות נוספות