חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

גל אנושי בחוף בצת!

3/10/2011

בשבת הבאה, 15.10.11, החל מ-13:00, החברה להגנת הטבע וועד הפעולה למען הצלת חוף בצת יקיימו אירוע מחאה ציבורי למען שמירת חוף בצת, המאוים על ידי הקמת כפרי נופש ומרכזים מסחריים. בתכנית: פעילויות לילדים ולמשפחה, דוכני הסברה, עצרת, מופעים מוסיקליים וגולת הכותרת - יצירת גל אנושי ענק לאורך החוף, להמחשת ההתנגדות הציבורית להקמת כפרי הנופש.

לחצו כאן לחתימה על העצומה נגד הרס חוף בצת

             

לקריאה נוספת על הסכנה המרחפת מעל חוף בצת לחצו כאן

לוח זמנים:

13:00: התכנסות, פינות יצירה לילדים, דוכני החתמה והסברה.
בהמשך נקיים צעדה לאורך החוף וניצור שרשרת אנושית וגל האנושי.

15:00: העצרת המרכזית.

15:30: מופעי מוזיקה: TREE, להקת הרוק הישראלית המשובחת ו-PAYAZEN STEIM, הרכב כלייזמרים בועט מאמסטרדם.

בחברה להגנת הטבע ובוועד הפעולה מסבירים כי הבנייה בחוף בצת תגרום לפגיעה בשטחים הפתוחים על ידי קיטוע של רצועת החוף, לפגיעה סביבתית בעקבות מטרדי רעש, אור וזיהום אוויר ומים ולפגיעה בערכי טבע מוגנים ולכן יש לשמור על החוף ללא בנייה, למען ערכי הטבע והנוף שבו ולמען הפעילות האנושית המגוונת המתקיימת בו, הנסמכת על אופיו המיוחד. 

בחברה להגנת הטבע ובוועד הפעולה הציבו בחודשים האחרונים מאהל מחאה בחוף נגד הכוונה להקים את כפרי הנופש, ומאות רבות של תושבים מכל רחבי הארץ חתמו במאהל על עצומה נגד הקמת כפרי הנופש ועל מכתבים לשרי הממשלה, בבקשה לפעול לביטול תוכניות הבנייה בחוף. 

הוראות הגעה: סעו בכביש 4 צפונה מנהריה, עברו את הפנייה ימינה למושב לימן ובפנייה הבאה פנו שמאלה (מערבה) ליד השלט החום "חוף בצת". פנו מיד ימינה והמשיכו בכביש הצר והמתפתל עד צומת T בה תפנו ימינה, משמאל תראו את החוף ואתר האירוע.

האירוע מתקיים בשיתוף: אדם טבע ודין, אזרחים למען סביבה, עמותת שלוש השקמים, העמותה למען איכות סביבה וחיים בנהרייה, שתי"ל.

כתבות נוספות