חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

"שביל המפקדים"

16/04/2015

לזכר הנופלים ולקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל: החברה להגנת הטבע חונכת שביל טיולים חדש בבקעת הירדן – "שביל המפקדים", לזכרם של אל"מ אריק רגב, מפקד חטיבת הבקעה, וסרן גדי מנלה, קצין המבצעים של החטיבה, שנפלו במרדף אחרי מחבלים בשנת 1968. השביל, באורך של כ – 5 ק"מ, מתחיל במעלה אפרים, מסתיים באנדרטת הבקעה, עובר בתצפיות מרהיבות ובמקום נפילתם של רגב ומנלה, שם הוצב שלט הנצחה לזכרם

 

צילום: אריאל פילבר

 

לזכר הנופלים ולקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל: ב- 19.5.15, בהיכל התרבות של בקעת הירדן, ייחנך שביל טיולים חדש בבקעת הירדן – "שביל המפקדים", לזכרם של אל"מ אריק רגב וסרן גדי מנלה, שנפלו במרדף אחרי מחבלים, ב - 26 ביולי 1968, בשיאה של תקופת המרדפים. אל"מ רגב היה בנופלו מפקד חטיבת הבקעה, הקצין בעל הדרגה הגבוהה ביותר שנהרג בתקופת המרדפים, וסרן מנלה היה קצין המבצעים של החטיבה. האירוע יחל בשעה 16, בסיור למיטיבי לכת, בשעה חמש יתקיים סיור למשפחות ובשמונה בערב ייערך ערב שירי לוחמים והשקת השביל החדש, בהנחייתו של אהרון פררה. האירוע פתוח לציבור, ללא תשלום.

 

לאורך השביל
השביל החדש הוא יוזמה של החברה להגנת הטבע, בהובלת בית ספר שדה עפרה, מדרשת חלקת השדה וכפר הסטודנטים של עמותת "קדמה", במעלה אפרים. הטקס יתקיים בשיתוף עם המועצה האזורית בקעת הירדן וחטיבת הבקעה. השביל מתחיל באזור התעשיה מעלה אפרים ומסתיים באנדרטת הבקעה, ניתן להתחבר ממנו גם לעיינות פצאל. אורכו הוא כ - 5 ק"מ, והוא עובר, בין היתר, בתצפית מרהיבה על קרן הסרטבה, ספר השומרון ובקעת הירדן, ועובר במקום נפילתם של המפקדים, שם הוצב שלט הנצחה לזכרם.


לדברי מור גלזר, מנהלת בית ספר שדה עפרה של החברה להגנת הטבע ואריאל פילבר, רכז ההדרכה בבית ספר שדה עפרה של החברה להגנת הטבע: "סימון השביל יסייע לנו לחנך דורות נוספים לגילוי מנהיגות ואחריות, כמשתקף מדמותם של שני המפקדים, אריק רגב וגדי מנלה ז"ל".

 

דיווחים מהתקשורת

מעריב אונליין, "לזכר אל"מ רגב וסרן מנלה: "שביל המפקדים" יחנך בבקעת הירדן" >>

 

ערוץ 7, "שביל טיולים חדש ייחנך בבקעת הירדן" >>

ישראל היום, "נושאים את הדגל" >>