חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מוכרחים להמשיך לטייל

ב- 13.1.15 התקיים מפגש חירום בבית החברה להגנת הטבע, בנושא ביטול הטיולים השנתיים. במפגש החירום נכחו נציגי החברה להגנת הטבע, בהם המנכ"ל, קושה פקמן, נציגי מועצת התלמידים הארצית, בראשות גל יוסף, נציגי ארגון ההורים הארצי ונציגים מארגונים נוספים

 

צילום: דב גרינבלט

 

מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן, אמר במפגש: "הטיול הוא ערך מהותי וחינוכי, דווקא בתקופה הזו, שבה הקשר שלנו כאזרחים וכעם לארץ הזאת, הטיול הוא הדרך הטובה לחיבור הזה, לחיבור אנשים לארצם. נשק העיצומים שהופעל על ידי רן ארז, נעשה, לצערנו, בתחילתו של תהליך ולא בסופו. אנחנו קוראים לארגון המורים להפסיק עם העיצומים ולקיים דיון שפוי ופרגמטי. משרד החינוך עשה תהליך אדיר להוביל לבטיחות בטיולים בשנים האחרונות, טיולי מערכת החינוך הם בטוחים לחלוטין, אני בספק אם יש בעולם מערכת שמפקחת בצורה כזו על טיולים של התלמידים".

 

יו"ר מועצת התלמידים הארצית, גל יוסף, אמרה במפגש: "מועצת התלמידים והנוער הארצית פועלת בלי הפסקה לנסות ולמצוא פתרון לסוגיה. לא הגיוני שמחאת המורים והסכסוכים יבואו על גב התלמידים. הודענו כבר כי נשבית את הלימודים מחר, חמישי, ובמקום זה נוציא מאות תלמידים לטיולים, בשיתוף עם החברה להגנת הטבע, ועכשיו אני מודיעה כי נשבית את הלימודים עד מוצאי שבת. אין שום סיבה שבזמנים כאלה, של משא ומתן, יהיו עיצומים. אנחנו לא נאפשר פגיעה בתלמידים ואני מקווה שלא נצטרך להמשיך לעשות את השביתה, שאינה כוללת בגרויות, כמובן. נעשה את כל המאמצים להחזיר את החינוך הערכי לבתי הספר."

 

אבי צרף, נציג ארגון ההורים הארצי: "העיצומים פוגעים קשה גם בילדים וגם בהורים. אני מקווה שבית המשפט, שידון בנושא ביום חמישי, יחליט על עצירת העיצומים של המורים. זוהי שביתה פראית ולא אחראית. יש לפתור את הסוגיה המשפטית, לעצור את העיצומים ולדון בסוגיה.".

עדי גפן, מנהל חברת הטיולים צעד קדימה, אמר: "אני מייצג כאן לפחות עשר חברות טיולים. אנחנו כרגע לא עובדים, ואני מדבר על 70 מדריכים, 30 אוטובוסים, כלומר אלפי אנשים שלא עובדים כרגע - נהגי אוטובוסים, מדריכים, מאבטחים, אנשי מזון. חלק מהטיולים כמובן שלא יחזרו ומדובר בנזק בלתי הפיך".

 

דיווחים חדשותיים

 

מהדורת החדשות של הערוץ הראשון >>

 

חדשות ערוץ 10 >>

 

תכנית הבוקר של ערוץ 2 >>

 

מועצת התלמידים הארצית והחברה להגנת הטבע יזמו ביום רביעי ה- 14.1.15, טיולים ברחבי הארץ: באזור יד הנדיב ומצוקי הכרמל, בהרי ירושלים ובנחל צין. הטיולים הודרכו על ידי מדריכים מוסמכים של החברה להגנת הטבע, כולל מאבטחים וחובשים, בהתאם לכללי הבטיחות של מערכת החינוך ובניהול מוקד טבע של החברה להגנת הטבע. כל המדריכים, המאבטחים והחובשים תרמו את היום הזה ופעלו בהתנדבות כחלק מהפעילות למען הטיול השנתי. במהלך הטיולים התקיימו מעגלי שיח בנושא חשיבות הטיולים בעיניהם.
 

ביום רביעי, ה- 14.1.15, יערך דיון בוועדת החינוך של הכנסת בנושא ביטול הטיולים השנתיים, בהמשך לבקשת 5 ארגוני חינוך (החברה להגנת הטבע, בית ספר שדה כפר עציון, בית ספר שדה שדה בוקר, פארק נאות קדומים, לטם), שפנו בנושא ליו"ר הוועדה, ח"כ עמרם מצנע, לפני כשלושה שבועות, ב – 25 לדצמבר.

 

 

שלחו מייל לרן ארז ונקרא יחד למציאת פתרון >>