חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מנכ"ל החברה להגנת הטבע: "לא לבטל את הטיולים השנתיים"

מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן, פנה במכתב פומבי ליו"ר ארגון המורים, רן ארז, בקריאה שלא לבטל את הטיולים השנתיים. לדברי פקמן, ביטול הטיולים השנתיים יגרום לפגיעה אנושה לתיירות הפנים ולפגיעה קשה בעשרות אלפי משפחות מהפריפריה. בפנייה נכתב: "בשם החברה להגנת הטבע וכמייצגי החברה הישראלית, אני קורא לכם להמשיך ולהוביל את הטיולים השנתיים, אליהם נקראתם שלא להצטרף. מבקשכם להמשיך במשימתכם החשובה לחיבור ילדינו לארצם, בחינוכם לאהבתה - ברקימת החיבור הערכי והרגשי לארצנו בדרך הבלתי אמצעית - העיקרית והחשובה ביותר - הטיול השנתי"

 

שלחו מייל לרן ארז וקראו למציאת פתרון >>

 

 

 

צילום: דב גרינבלט

 

"עשרות שנים שאנו עמכם. בלב ובנפש - בלב שטחי ארצנו - בטיולים השנתיים אותם הנכם מובילים. עשרות שנים של שותפות בחינוך ילדינו להכרת ארצנו ואהבתה. עשרות שנים של הבנה משותפת כי אין דרך נכונה יותר וחשובה יותר לחבר אזרחים צעירים לארצם, עם לארצו, אלא בהכרות ערכית וחווייתית "דרך הרגליים", בטיול השנתי.
טיול שהוא מסע - להכרת מורשתנו, תרבותנו ונופיה הטבעיים והאנושיים של ארצנו - מסע ללב הישראליות, להבנת ישראליותנו, להבנת חיבורנו כפרט וכעם לארצנו.
טיול, שלצערנו עבור חלק מילדינו הינו ההזדמנות הראשונה ולעיתים היחידה לטייל בארצנו.
ולצדו של הטיול - מבינים גם אנו היטב את המורכבות, הקושי שבניהולו והאחריות הרבה המוטלת עליכם בשמירה על בטחונו ובטיחותו של כל אחד מילדינו. אנו אתכם בתקווה כי דיוניכם עם משרד החינוך בסוגיית האחריות והביטוח תבוא על פתרונה בהקדם.
בתקופה בה עושים רבות להעלאת מעמדו של המורה בישראל , לחידוד הבנת כולנו כי הינו מורה לחיים שהשפעתו חוצת גבולות בית הספר - זו הזדמנות עבורכם המורים להעצים את שבכם - מנהיגות אחראית, דוגמא אישית של כל אחד ואחד מכם לקבוצת התלמידים שבאחריותכם, הנושאים עיניים אליכם. מנהיגות אחראית היודעת כי מאבקים אינם מחייבים יציאה מידית למלחמה - להשבתה, אלא נהפוך הוא - שיח פרגמטי המוביל לפתרון, המהווה דוגמא אישית לתלמידיכם.
בימים בהם נסוב השיח הציבורי על קשיי חיינו והסיבות להמשך מגורנו בארצנו - יהיה זה אך נכון לא לעצור לרגע. להמשיך ולחזק פעילותכם לחיבור עמנו-תלמידינו לארצנו ומורשתנו כאן.
ולא רק רוח, גם קצת חומר... בימים בהם נאבקים רבים מאתנו על פרנסתנו וחיינו בכבוד - ראוי לחדד את שכולנו יודעים - עצירת הטיולים, היא פגיעה כלכלית קשה ביותר לעשרות אלפי משפחות בישראל, מרביתן באזורי הפריפריה (בהם מתקיימים מרבית הטיולים), המתפרנסות מפעילות מדהימה זו, המהווה חלק משמעותי ביותר מכלל תיירות הפנים במדינת ישראל.
מורות ומורים - העניין בידו של כל אחת ואחד מכם - קבלו אישית את ההחלטה הנכונה והחשובה, להמשיך ולהוביל את הטיולים השנתיים ולא לעצרם."

 

לקריאת המכתב בגרסתו המלאה >>

 


 

5 ארגונים העוסקים בחינוך וידיעת הארץ – החברה להגנת הטבע, בית ספר שדה כפר עציון, בית ספר שדה שדה בוקר, לטם (טבע נגיש לכולם) ופארק נאות קדומים, פנו היום בבוקר (28.12.14) למנכ"לית משרד החינוך, בבקשה לפעול למציאת פתרון לסוגיה, אשר יאפשר להמשיך את קיום הטיולים. במקביל, פנו 5 הארגונים גם אל יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ עמרם מצנע, בבקשה לקיים בוועדה דיון דחוף בעניין.

 

דיווחים תקשורתיים:

 

29.12.14, NRG, "מחאת אוהלים בתיכונים: החזירו את הטיולים השנתיים" >>

 

 

 

 דה מארקר, 24.12.14, "ארגון המורים ביטל את הטיול השנתי - בתיירות הפנים משלמים את המחיר"

 

 

ערוץ 7, 17.12.14, "ביטול הטיולים - מכה אנושה לתיירות" >>

 

 

NEWS1 ,17.12.14, "ביטול הטיולים השנתיים- מכה קשה לפריפרייה" >>