חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות - מה קורה בעיר שלי

9/09/2013

הבחירות המקומיות בעוד פחות משבוע:
ב22 באוקטובר, ייערכו הבחירות לרשויות המקומיות.
זוהי התקופה שבה המועמדים קשובים לצרכים ולדרישות של התושבים, ולכן חשוב שנדרוש מהם את מה שהבטיחו. החברה להגנת הטבע וארגוני סביבה נוספים מזמינים אתכם להצטרף לקמפיין "מצביעים על מה שחשוב!":
בשבועות האחרונים קיימנו כנסים בהשתתפות מועמדים ותושבים ושאלנו אותם את השאלות הסביבתיות הבוערות וכעת - נשלח אליהם בקליק אחד מיילים הדורשים לקדם את מה שחשוב, לא רק בהצהרות אלא במעשים! (היכנסו כאן לעמוד הקמפיין ושלחו מייל בלחיצת כפתור) 
והכי חשוב - ביום שלישי הקרוב, לכו להצביע ולהשפיע על איכות החיים שלכם בשנים הקרובות.

אתם מוזמנים לקרוא את מאמרה של ד"ר הגר ספירו, מנהלת קהילת תל אביב-יפו של החברה להגנת הטבע.

 

 

מצביעים על מה שחשוב: ארץ – עיר
פזית שביד, מנהלת קהילות ופעילות עירונית, החברה להגנת הטבע .

בעוד מספר ימים יתקיימו הבחירות לעשרות עיריות ומועצות מקומיות ועדיין את מהדורת החדשות בערוצים השונים יפתחו המשבר עם איראן, האירועים בסוריה או הסרט והסדרה שזכו בפרס כזה או אחר. כשנצא מפתח ביתנו לשים את ילדינו בבית הספר, נרוץ לעבודה ולשלל רב של פעילויות יומיומית מה שיזכיר לנו שיש בחירות בעיר שלנו אלו שלטי החוצות של המועמדים ולעיתים איזו פרסומת מתוחכמת או הומוריסטית.


אבל לפי הסטטיסטיקה רובנו נחלוף על פני המודעות ב-22.10 ולא נלך להצביע, רוב גדול עוד יותר יבחר לא להיות מעורב ולא להשתתף בפעילויות שונות בהם הוא יכול להביע את עמדתו ולעמוד על הדברים החשובים לו, ולעתים להשפיע באופן אקטיבי על הנעשה בשכונה ובעיר בה הוא מבלה את מרבית עתות חייו.
הארץ והעולם חשובים והשפעתם של מקבלי ההחלטות ברמה הלאומית על חיינו גדולה, אך השפעתם של פרנסי העיר על חיינו ביומיום גדולה שבעתיים. החלום על איכות חיים טובה ובריאה יתממש בעיקר אם נבחרי העיר יפעלו כראוי ויהפכו את העיר לעיר מקיימת שבריא וטוב לחיות בה היום ובעתיד.


התקשורת עתירה בפרסומות לרכישת דירה ולבחירת אזור מגורים עם משפטים כמו : "לגור בת"א כמו שחלמנו בעשרות דונמים של ירוק אינסופי, סגול של לבנדר, פריחות, ריחות ורוח חרישית מלטפת...רוצה לפתוח את הבוקר ולראות את הים נשקף מחלון ביתך...". מלל זה מלווה בתמונות שופעות טבע וירוק להמחשה.
בפועל פרנסי ערים רבות ישקיעו מאות מיליוני שקלים בהקמת עוד מבנה, יממנו אלפי פעילויות תחת הכותרת המטעה של "אירועי תרבות" ויתנו ליזם להקים עוד מרכז קניות עתיר חנויות המעודדות תרבות של צריכה.


השקעה בסביבה? עדיין כבד עליהם למצוא סכומים נמוכים בהרבה עבור סקר תשתיות ואתרי הטבע הטבעיים שנותרו לפליטה, מימון להעסקת אקולוג עירוני, טיפול נאות בשדרת עצים עתיקים התורמת לנוף המקומי ומשפרת את איכות החיים (או העתקתם אם יש הכרח בכך), הקמת גינה ציבורית באזור נטול שטחים פתוחים ציבוריים או תחזוקת גינה קהילתית שתושבים הקימו שעלותה כמה מאות שקלים בחודש.
אלו הם גם האנשים שישפיעו על איכות המים שנשתה, על מידת זיהום האוויר מתחבורה וממפעלים מזהמים, על כמות ואיכות המדרכות, שבילי אופניים ודרכי הקישוריות מפתח ביתנו לאן שנחפוץ, על מידת הרעש וחינוך לערכי טבע וסביבה של ילדינו, ובקיצור: על כל מה שחשוב לנו והופך את חיינו לאיכותיים ולנעימים.


ולכן, החברה להגנת הטבע יחד עם שאר ארגוני הסביבה קוראת לכם תושבי העיר להצביע על מה שחשוב לכם, לשתף את המועמדים והנבחרים בכך, ללכת לבחור! ולא לשכוח: אפשר ורצוי גם לפעול ביום שאחרי... באזרחות פעילה בשלל דרכים כמו השתתפות בדיונים של ועדות איכות סביבה או ועדות ציבוריות אחרות הפתוחות לציבור שהפרוטוקולים וסדרי היום שלהם צריכים להתפרסם באתר העירוני. במעורבות ושיתוף בהליכי תכנון בעיר או בפעילות בגינה קהילתית בשכונה ובטיפוח ובשמירה על אתר טבע עירוני עם פריחה מיוחדת ומגוון ציפורים ובע"ח שמאפשרים לנו לחוות ולו לרגע קט את הטבע שהיה בעיר לפני שהאדם כבש את המקום והלביש את השטח בשמלת בטון ומלט.
החברה להגנת הטבע פועלת במשך כל השנה במגוון ערים ועם תושבים רבים ועוסקת בשמירה על הטבע ובשיפור איכות הסביבה העירונית. אתם תמיד מוזמנים להצטרף אלינו!

לקראת הבחירות ברשויות המקומיות יצאנו, יחד עם ארגוני סביבה נוספים, בקמפיין: "מצביעים על מה שחשוב", במסגרתו קראנו לציבור לדרוש מהמועמדים בבחירות לרשויות המקומיות לטפל בבעיות היום הבוערות בעירם: תחבורה ציבורית, פארקים, שבילי אופניים, תכנון, חינוך, מים, שפכים ועוד ועוד.

 

במסגרת הקמפיין התקיימו כנסים בערים הגדולות: ת"א, חיפה, ירושלים ומודיעין, אירועים בהם הציבור קיבל את ההזדמנות לשאול ולבחון את עמדותיהם של המועמדים לבחירות בנושאי טבע, סביבה, עיר בת קיימא ועוד.  

♦ ירושלים 'מצביעים על מה שחשוב' - סיכום האירוע

חיפה מצביעה על מה שחשוב. היכנסו
מודיעין הצביעו על מה שחשוב - לחצו לפרטים | קיראו את נייר העמדה של קהילת מודיעין
תל אביב הצביעה על מה שחשוב - היכנסו

קהילת באר-שבע פרסמה נייר עמדה: עיר מבטיחה ומקיימת

( להגדלה, לחץ/י על התמונה)

אם חשוב לכם לדעת יותר, לקבל מידע ולפעול למען מטרות אלו, אתם מוזמנים לעשות זאת יחד איתנו, בערים ובישובים שלכם:

צרו איתנו קשר - הפעילות הקרובה לביתכם:
רשימת הישובים

שילחו מיילים למועמדים ותצביעו בפניהם על מה שחשוב: לשליחת מייל בלחיצת כפתור

מה אנחנו חושבים שצריך לעשות בעיר וכיצד? קליק לדף מידע קצר

♦ תמונת המצב בערים הגדולות ומה העירייה יכולה לעשות למען איכות החיים שלנו? קראו: ארץ, עיר, טבע, קהילה: לקראת עירוניות בת־קיימא"

התעדכנו באירועים קרובים
בלוח האירועים של החברה להגנת הטבע

אנו מקווים כי ביום שלישי הקרוב תצאו גם אתם להצביע ולהשפיע על סביבתכם השנים הקרובות.

  מצביעים על מה שחשוב