חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

השרקרקים הגמדיים הגיעו ראשונים

27/12/2011

4 שרקרקים גמדיים, שני עיטי צפרדעים ובז עצים הם הזוכים בשלושת המקומות הראשונים בתחרות צילום הציפורים השנתית של החברה להגנת הטבע, על שם עמית גפן ז"ל. את השרקרקים צילם אופיר לוטן, את העיטים איליה שלמייב ואת בז העצים נדב קאסוטו. בקטגוריית הנוער זכה במקום הראשון עדי קופלביץ', על צילום שחפית כספית. התמונות הזוכות, המוצגות כאן, נחשפו ביום העיון השנתי ה-32 לצפרות של החברה להגנת הטבע, שהתקיים השבוע (26.12.11) באוניברסיטת תל אביב. 

מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע קיים זו השנה החמישית את התחרות לצילום ציפורים ע"ש עמית גפן ז"ל. עמית היה צפר מוכשר וצלם ציפורים מושבע ועבד במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. הוא נפטר באפריל 2007, לאחר מאבק עיקש במחלה קשה והוא בן 21 בלבד. התחרות נוסדה לשם הנצחת זכרו ופועלו לקידום אהבת הציפורים, הארץ והאדם.

יואב פרלמן ממרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ומארגן התחרות, אמר עם סיום התחרות: "השנה התחרות הייתה ברמה גבוהה במיוחד, ניכר כי המתמודדים הבינו מה מושך את עיני חבר השופטים והשנה, לשמחתנו, התחרות הייתה משופעת בצילומי אקשן מרהיבים ובצילומים שמעבר לאסתטיקה שלהם, גם מספרים סיפור. אנו בטוחים שהרמה הגבוהה תישמר גם בעתיד".


עמית גפן ז"ל (מימין), צופה בציפורים

מקום ראשון - מקצועני: אופיר לוטן, שרקרקים גמדיים

מקום שני - מקצועני: אילייה שמלייב, עיטי צפרדעים
מקום שלישי - מקצועני: נדב קאסוטו, בז עצים
מקום ראשון - נוער: עדי קופלוביץ', שחפית כספית