חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ציפורים בעדשת המצלמה

31/10/2011

מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע מקיים זו השנה החמישית את התחרות לצילום ציפורים ע"ש עמית גפן ז"ל. עמית היה צפר מוכשר וצלם ציפורים מושבע ועבד במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. הוא נפטר באפריל 2007 לאחר מאבק עיקש במחלה קשה והוא בן 21 בלבד. התחרות נוסדה לשם הנצחת זכרו ופועלו לקידום אהבת הציפורים, הארץ והאדם.

התמונה הנדירה הזו של חוברה (מימין), שצולמה על ידי גל שון, זכתה בשנה שעברה בתחרות לצילום ציפורים ע"ש עמית גפן ז"ל.

התחרות פתוחה לצלמים מקצוענים וחובבים, ויתקיימו בה שלוש קטגוריות: מקצועית, חובבנית ונוער. לתחרות יתקבלו צילומים של ציפורי בר בלבד. לא יתקבלו צילומים של ציפורים פולשות, ציפורים בשבי או במצוקה, או צילומים אשר הביאו לפגיעה או הפרעה לציפורים ולבית גידולן.

המשתתפים בתחרות מוזמנים לשלוח צילומי ציפורים המתעדים את יופיו של הטבע בישראל, לאתר מרכז הצפרות הישראלי  של החברה להגנת הטבע עד יום רביעי, 30.11.11.

לשליחת צילומים לאתר התחרות, לתקנון ולפרטים המלאים לחצו כאן


אסף רחמים - תור מצוי
מקום 1, 2007


שלדג לבן חזה - יוסף בן דוד
מקום 2, 2010


עפרוני מצויץ - אורי פירסט
מקום 3, 2010

צוות השופטים יכלול את נציג משפחת גפן, נציגים מהחברה להגנת הטבע ומהמרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון וצלמים מקצוענים בכירים. לזוכים בקטגוריית מקצוענים, חובבים ונוער, יוענקו חבילות אירוח בפסטיבל הצפרות הבינלאומי באילת שיתקיים במרץ 2012, בשווי אלפי שקלים.

ההכרזה על התמונות הזוכות והצגת תערוכה מצילומי התחרות תתקיים במסגרת יום העיון השנתי לצפרות של מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע, בשיתוף עם המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון, שיתקיים באוניברסיטת תל אביב בנר שני של חנוכה, יום שני ה-26.12.11.

יואב פרלמן ממרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, רכז התחרות: "מטרת התחרות היא להגביר את המודעות לשמירה על בתי הגידול ועל חיות הבר בישראל, אשר לצערנו הולכות ונעלמות מהנוף של כולנו. אנו תקווה כי ההבנה כי יש לנו אחריות על חייהן של החיות בכלל- והציפורים בפרט, תוביל לקבלת החלטות שיגנו עליהן".

בצילום מימין: עמית גפן ז"ל. צפר וצלם

גלריות צילומים משנים קודמות (לחצו על התמונה לקישור):


2009


2008


2007