חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הדוכיפת זכתה בפיס

29/11/2010

ציפור הלאומית צוחקת כל הדרך אל הבנק: לאחר שדיוקנה מתנוסס על מטבעות מיוחדים של בנק ישראל, כעת הציפור הלאומית זוכה לקרן מכובדת על שמה.
את "קרן הדוכיפת" יזם איש העסקים משה ינאי יחד עם ד"ר יוסי לשם מהחברה להגנת הטבע ואוניברסיטת תל אביב, ויוקדשו לה מיליון שקל בכל שנה במהלך עשר השנים הבאות. הקרן הוקמה בכדי לקדם את המחקר, החינוך ושימור הציפורים ובית גידולן בישראל. לדברי ד"ר לשם, מדובר בתרומה הגדולה ביותר נעשתה בישראל למען ציפורים. הקרן מוקמת בשיתוף החברה להגנת הטבע ואוניברסיטת תל-אביב, ועל הקמתה יוכרז ביום העיון השנתי לצפרות של החברה להגנת הטבע ואוניברסיטת ת"א שיתקיים ב7.12.2010 באוניברסיטת ת"א.

משה ינאי משחחר חיוואי. צילום: חגי אהרון

הקרן עתידה לממן את צרכי הגנת ציפורים ובתי גידולן בזמן אמת כשנוצרת בעיה בשטח, למעקב לווייני אחר עופות דורסים לצרכי מחקר, קידום תיירות ציפורים, טיפול בהרעלות ציפורים, ומלגות למחקר ציפורים.                           
 משה ינאי עוסק אמנם כל השנים במחשבים, בין השאר  כבכיר בחברת IBM,  אך נושא מצויינות החינוך, ערכי הטבע ושימור ציפורי ישראל קרובים לליבו. ינאי ינהל את הקרן, עם מדענים וחקרי ציפורים ומנהלי מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע.
משה ינאי כתב בנימוקיו להקמת הקרן: "קידום החינוך בישראל בדגש הטכנולוגי הינו בראש מעייני. מטרת הקרן היא לקדם את נושאי החינוך  והטכנולוגיה  כשהציפורים משמשות להם פלטפורמה ייחודית ויוצאת דופן,"
לדברי ד"ר יוסי לשם מהחברה להגנת הטבע ואוניברסיטת ת"א, קרן הדוכיפת עתידה לקדם את נושאי הצפרות בישראל  בתחומי החינוך, המחקר והשימור בישראל. "כמעצמת ציפורים, אנו מחוייבים לקידום השמירה עליהן. אני קורא לאנשי עסקים נוספים להצטרף לקרן ולחזק את יכולתנו לפעול למען ציפורי ישראל".