חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

לאן כדאי לצאת כדי לראות ציפורים בסתיו ובחורף?

צופים בעגורים בחולה. צילום:ישראל פרץ (הגדל)

בכל שנה , בעונה זו, חולפות מעלינו מאות מיליונים של ציפורים נודדות, בדרכן מאירופה לאפריקה. ישראל שופעת בציפורים ובאתרים מעניינים לצפייה בתופעה. הנה כמה המלצות לאתרים בהם ניתן לצפות בציפורים בסתיו ובחורף

עמק החולה:

פסטיבל הצפרות הבינלאומי בעמק החולה לשנת 2012 מציע לכם לקחת חלק באחד מאירועי השיא
של הצפרות בישראל. שלהי הסתיו הוא עונה מדהימה בעמק החולה ואנו מזמינים אתכם להירשם לאחת מחבילות הצפרות האיכותיות שלנו המיועדות לצפרים חובבים או מנוסים.
לפרטים והרשמה התקשרו לטלטבע 03-6388688 או
לחצו כאן


עמק החולה הוא ללא ספק אתר הצפרות מספר אחד בתקופה זו של השנה. בעמק החולה קיימים שני אתרים: "אגמון החולה" ו"שמורת החולה ". בשמורת החולה מסלול הליכה יפה לאורך ביצת גומא פפירוס יפה וכן הליכה בתוך גשר מוסתר מעל האגם של שמורת החולה. אגמון החולה הוא אתר חדש יחסית שנחפר על-ידי הקרן הקיימת  ומאז הפך לפנינת הצפרות של ישראל.

בימים אלה ניתן לראות באגמון החולה עשרות אלפי עגורים, אלפי שקנאי , אלפי עופות דורסים ועוד רבים. האגמון מציע היום מגוון רחב של פעילות כמו: סיורים צפרות מודרכים שחלקם כוללים ביקור בתחנת טיבוע, סיורי זריחה מהמים, סיורי ספארי לילה שבהם ניתן לחוות את חיי הלילה של בע"ח ואפשרויות רבות נוספות לסיור עצמאי באוטובוס של האתר או באופניים ורכבים חשמליים שניתן לשכור במקום. הטלפון במרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע באגמון החולה 04-6930991.

חוויה של נשרים בגולן:
לא רחוק מהחולה, במרכז רמת הגולן, נמצאת שמורת גמלא. זהו גן עדן לעופות דורסים ובעיקר לנשרים. סיור בשמורה חושף את המבקר לחוויה נפלא של עשרות ולעיתים יותר נשרים עפים כה נמוך עד שניתן ממש להסתכל להם בעיניים. הסיור בגמלא הוא סיור רגלי קצר ונעים מאד. רשות הטבע והגנים יצרה במקום שביל הליכה נוח מאד המותאם לכולם גם למוגבלי תנועה.

הכנרת:
כולנו מכירים את הכינרת כאתר בילוי וקיט הכנרת היא גם אתר צפרות נפלא. בשבועות הקרובים תחל בכנרת אטרקציה חדשה: "שיט צפרות" השיט יאפשר לצפות באלפי הברווזים הקורמורנים הטבלנים והשחפים ממרחקים קצרים. זו חוויה נפלא שאסור לפספס. פרטים על השייט ניתן לקבל בטלטבע: 03-6388688.

כפר רופין שבעמק בית שאן:
הקיבוץ הקטן שעל שפת הירדן לא רחוק מבית שאן נמצא בליבה של חווית צפרות נפלאה: ברווזים , שחפים חסידות לבנות ושחורות עופות דורסים ועוד. מרכז הצפרות הבין לאומי בעמקים של קיבוץ כפר רופין והחברה להגנת הטבע וממוקם בקיבוץ מפעיל תחנת טיבוע לסימון ציפורים מקיים סיורי צפרות ליחידים ולקבוצות: טלפון: 04-6860396.

יש גם ציפורים במרכז הארץ:
בלבו של גן הורדים בירושלים צמוד לגן הכנסת מפעיל מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע את התחנה לחקר ציפורי ירושלים. אתר הטבע העירוני הראשון בישראל. לרבים זה אולי נראה מוזר אך מסתדר ליבה של עיר עם ציפורים אבל מי שביקר במקום יודע שזו פשוט חוויה נפלאה. במקום פועלת תחנת טיבוע ( כדאי להתעדכן על שעות הפעילות שלה ) ומסתור שממנו ניתן לצפות בציפורים הבאות לאכול ולשתות ממתקני האכלה ושתייה שהותקנו במקום. הטלפון של התחנה: 052-3869488, www.jbo.org.il

באתר השריון שבלטרון מפעיל המרכז הבין לאומי לחקר נדידת ציפורים מכם מיוחד שתפקידו מעקב אחר נדידת ציפורים. בתאום מראש בטלפון 03-6446010 ניתן לתאם ביקור ולחוות חוויה מעניינת מאוד של נדידת ציפורים.

בדרום הארץ:
פלמינגו בישראל: בברכות המלח מצפון לאילת (בק"מ ה20 על כביש הערבה) שוהים בכל חורף וגם לא בחורף מאות פלמינגו. ניתן להגיע בכל שעה של היום וליהנות מציפור מרשימה זו. לא רחוק משם דרומה ( יש שילוט מכביש הערבה בכניסה לאילת) ממוקם פארק הצפרות - פארק יפיפה המופעל ע"י מרכז הצפרות באילת. מומלץ.

מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע מארגן סיורי צפרות בכל האתרים שהוזכרו ובאחרים. פרטים והרשמה בטלטבע: 057-200-30-30