חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

חוגי צפרות - שאלות ותשובות

6/06/2018
     

 

 

למה דווקא צפרות? מה זה נותן?
ישראל היא מוקד צפרות ברמה עולמית. הדבר מאפשר לנו להבטיח מפגש קרוב ומגוון עם בעלי חיים גם בלי שעות ארוכות של נסיעה או ביקורים באתרים יוצאי דופן. הציפורים כאן, צריך רק ללמוד למצוא אותן.
מתוך המפגש הקרוב עם ציפורים ניתן לפתח כישורים רבים – שיתוף פעולה בקבוצה, קריאה וחיפוש מידע, חשיבה ביקורתית, שאילת שאלות מדעיות, התנהלות נכונה ובטוחה ביציאה החוצה, מיומנויות הדרכה ושיתוף בידע, הובלת פרויקטים להעלאת מודעות לשמירת טבע, ביטוי אומנותי באמצעות כתיבה/ ציור/ צילום ועוד.

מיהם המדריכים?
המדריכים הם כולם מדריכים בוגרים של החברה להגנת הטבע. את חוגי הצפרות מדריכים צפרים המנוסים בצפרות בפרט וטבע בכלל ובעלי נסיון של שנים בתחום ההדרכה.

יש טיולים?
בהחלט, אלו רגעי השיא של השנה.
בחופשים צפרים צעירים מתאספים מכל רחבי המדינה (לא רק חניכי החוגים) ויחד יוצאים לצפות בציפורים מרהיבות! הטיולים אורכים יום או יומיים ומתקיימים באזורים שונים בארץ. חניכי חוגי הצפרות וטבע לילדים זוכים גם הם לטיולים מתאימים לגילם לאורך השנה! טיולים אלו הם בני יום אחד למגוון אתרים בהם טבע עשיר ומרתק, לרוב בליווי הורה.
ההשתתפות בחוגים מקנה הנחה בהרשמה לטיולים אלו (לילד, להורה מלווה ואחים). התשלום על הטיולים אינו כלול במחיר החוג כדי לא לייקר לכולם את ההשתתפות. 

כמה עולה להשתתף בחוג?
המחיר משתנה בין קבוצות שונות כתלות בגילאי המשתתפים, תדירות ואורך המפגש. לכן, ניתן לענות על שאלה זו עבור כל קבוצה בפני עצמה. אנחנו בהחלט מקפידים לאפשר השתתפות במחיר הוגן ואף מסובסד במידת הצורך. למידע נוסף ניתן ליצור קשר בדוא"ל.

האם ניתן להתנסות בחוג?
בוודאי.
כל משתתפ/ת זכאי/ת לפעילות נסיון אחת ללא תשלום וללא התחייבות בטרם ההרשמה.

מה עושים אם יורד גשם?
המפגש מתקיים בכל זאת, יש לנו מגוון דברים להעביר גם בתוך חדר סגור במידה וזה נדרש ואם הגשם לא משמעותי ולא קר מאוד אנחנו גם יוצאים החוצה להנות ממזג האוויר החורפי ולצפות בהתרחשות שהגשם מעורר.

האם הפעילות ספורטיבית ? כרוכה בהליכה מאומצת?
צפרות ככלל אינה מחייבת הליכה מהירה או מאומצת אולם בהחלט משלבת יציאה לטבע והליכה לא רק על שבילים סלולים. הטיולים כמובן נבדלים מפעילות החוג השוטפת בכך שהם משלבים יותר פעילות פיזית (הליכה ארוכה יותר למשל). 

 


איך אתם יכולים להצטרף?
לפרטים ותיאום מפגש נסיון מוזמנים ליצור קשר בדוא"ל:
hug.tzaparut@gmail.com

 

מחכים לכם לשנת צפרות מיוחדת!
צוות מרכז הצפרות