חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

לא רק באירוויזיון: הצפרים שלנו זכו במקום הראשון בתחרות צפרות בינלאומית

15/05/2018

לא רק נטע באירוויזיון: צפרים מהחברה להגנת הטבע סיימו במקום הראשון בעולם בתחרות הצפרות הבינלאומית World series of Birding שהתקיימה בניו ג'רזי

 

מימין לשמאל: דן אלון, טום ריד ויהונתן מירב בטקס קבלת הפרס

 

קבוצת הצפרים מישראל הכוללת  את צפרי החברה להגנת הטבע , זכתה בפעם הרביעית במקום הראשון בתחרות הצפרות הבינלאומית המתקיימת כל שנה. הקבוצה כללה את דן אלון, מנהל מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, יהונתן מירב - צפר בכיר אף הוא בחברה ושותפם טום ריד,  צפר אמריקאי. הקבוצה השתתפה בתחרות זו הפעם החמישית. 3 פעמים בעבר היא זכתה במקום הראשון ופעם אחת במקום השני.

התחרות התקיימה באזור קייפ מיי שבניו ג'רזי, ארצות הברית. במסגרת התחרות, שנערכה מחצות של יום שישי, עד חצות של יום שבת, במשך 24 שעות ברציפות, התחרו ביניהם הצפרים מי מזהה יותר מינים של ציפורים בתוך שטח מוגדר ונתון.

הקבוצה הישראלית הצליחה לזהות  180 מינים של ציפורים, התוצאה הגבוהה ביותר שהם השיגו במשך כל שנותיהם בתחרות. הם שברו את השיא הקודם שלהם, שעמד על 178 מינים והושג בשנת 2014. במקום השני סיימה קבוצת צפרים מאוניברסיטת קורנל, עם זיהוי של 163 מינים. בתחרות השתתפו, מלבד הקבוצה מישראל, קבוצות מקומיות מארצות הברית וכן קבוצות של צפרים מדרום אפריקה, אנגליה, ספרד ואיטליה.

"תמיד כיף לנצח וקרענו את עצמנו כדי לעשות זאת", אומר יהונתן מירב, "אבל יש מטרה חשובה יותר - להמשיך לקדם את המסר החשוב שאותו אנחנו מקדמים כבר חמש שנים, והוא - שאסור לתת לצייד הלא חוקי של ציפורים נודדות להמשיך, על מנת שגם הילדים שלנו והנכדים שלנו, יוכלו לצאת לטבע ולראות ציפורים. בשביל המטרה הזאת, התחרות הזו היא אחת הבמות הכי טובות שיש, בעולם הצפרות".

את המסר הזה מעבירים צפרי החברה להגנת הטבע גם במסגרת תחרות אלופי הנדידה, שאותה הם מובילים כל שנה בדרום הארץ.