חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

בומה התנשמת: מתנה אידיאלית למשפחה וחברים

4/11/2013

בימים אלו יצא לאור הספר: בומה התנשמת - ידידת החקלאי, בהוצאת החברה להגנת הטבע ואוניברסיטת ת"א.

 

הספר מגולל את סיפורו של גוזל תנשמות בומה (שמה הערבי של התנשמת) שגדל בקיבוץ שדה אליהו, במיזם לאומי של שימוש בתנשמות ובזים כמדבירים ביולוגיים בחקלאות. הספר יצא לאור במימון "קרן הדוכיפת", הקרן לשימור טבע, מחקר וקשירת התלמידים והציבור הרחב לנושאי הצפרות, המשרד לשיתוף פעולה אזורי משרד החוץ.

הספר עשיר בצילומי טבע מרהיבים של הצלם אמיר עזר, ונכתב על ידי פרופ' יוסי לשם, שהוא יוזם ומנהל המיזם. הספר מתאים הן לילדים והן להורים ולסבים, והוא כתוב באופן פופולארי, תוך דגש על הפעילות המדעית ושמירת הטבע. המיזם הפך לסיפור הצלחה של שיתוף פעולה בין חקלאים ישראלים, פלשתינאים וירדנים, שהובילו יחדו להפחית את השימוש בחומרי הדברה באמצעות תנשמות. זוג תנשמות מחסל בשנה בין 2,000-6,000 מכרסמים.

 


 

• הספר מכיל גם DVD עם מגוון סרטים, מצגות, חומרי למידה, קולות כל דורסי הלילה בישראל ועוד.

 • הספר יצא לאור בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית, והוא מהווה מתנה אידיאלית לקרובי משפחה וידידים בחו"ל.

 מחירו 68 ש"ח | להזמנה טלפונית: מוקד 'טלטבע'  057-2003030

 

 

העותק הראשון של הספר הוענק לרב אלוף בני גנץ ביום העיון השנתי לצפרות שהתקיים באוניברסיטת תל אביב במעמד של 1,200 חובבי ציפורים. את העותק הראשון העניקו לרמטכ"ל עם הקדשה בריג'יט מלוא והדסי שמיר. הספר הוקדש ל- 3 קציני צנחנים מקיבוץ שדה אליהו;  רס"ן נדב מלוא, רס"ן דובי שמיר ובנו סרן ערן שמיר שנפלו על משמרתם.
 
בשבוע הראשון לצאתו לאור ניתן הספר כשי לכ- 400 אלמנות ויתומים של נופלי הצנחנים, באמצעות הקרן למשפחות חללי הצנחנים והשב"כ.

 

הרמטכ"ל מקבל את העותק הראשון של הספר מבריג'יט מלוא, אימו של נדב והדסי שמיר, רעייתו של דובי ואימו של ערן.