חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

עמית גפן ז"ל

תחרות הצילומים על שם עמית גפן ז"ל מתקיימת זו השנה השנייה בחג החנוכה, ביום העיון השנתי על ציפורים בחג החנוכה, ותוקדש לזכרו של הצפר והצלם עמית גפן ז"ל

עמית גפן ז"ל 1986-2007
עמית נולד בקיבוץ גדות. מאז לידתו היה חולה במחלה קשה ונדירה. כילד, ניחן בכישרון ציור ורישום. הוא ידע להבחין בפרטים ולשמר אותם ביצירותיו. בגיל 11 עבר לקיבוץ כנרת. עמית התחבר לנושא הצפרות בראשית לימודיו בתיכון לחינוך סביבתי בשדה בוקר. לאחר סיום הלימודים התחיל לצלם ציפורים. (בתמונה: עמית גפן, צילום: יואב פרלמן)

עמית גפן ז"ל. צילום: יואב פרלמןעם הזמן שיכלל את הציוד שברשותו, ושיפר את איכות הצילומים. עמית זכה לצלם תמונות ייחודיות. למרות מחלתו, עמית בחר לשרת בשירות לאומי, במסגרת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע. תחילה עבד במרכז הצפרות בכפר רופין, ולאחר מכן עבר לעבוד במרכז הצפרות בעמק החולה. במסגרת עבודתו ביצע עבודות שדה רבות ומגוונות בדבקות ובהצלחה רבה, הגיע לרמה מקצועית גבוהה ביותר וזכה להערכה רבה מצד העובדים איתו.

עמית נפטר בגיל 21 אחרי מאבק עיקש במחלתו. היום אנו ממשיכים במסורת של תחרות שנתית לצילומי ציפורים לזכרו. מטרתה של תחרות הצילומים היא להנציח את זכרו של עמית ז"ל, ולהעצים את דרכו - הגברת המודעות לשמירת טבע וציפורים בפרט, אהבת הארץ והאדם.

עמית היה צפר מוכשר וצלם ציפורים מחונן, גדל בקבוצת כנרת, למד בתיכון לחינוך סביבתי בשדה בוקר, ולמרות מחלתו הקשה שירת בשירות לאומי במרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע. עמית נפטר ממחלתו באפריל 2007 בגיל 21, לאחר מאבק עיקש.