חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ציפורים עוצרות נשימה

10/12/2012

ובמקום הראשון בתחרות הצילומים... שרקרק
החברה להגנת הטבע קיימה את תחרות צילומי הציפורים השישית לזכרו של עמית גפן ז"ל, צפר וצלם טבע מחונן, שנפטר ב-2007.  מאות צלמים השתתפו בתחרות, שהתמקדה בציפורים בתעופה, וצוות צלמי הטבע הטובים בארץ בחר את התמונות הזוכות. התמונות נחשפו ביום העיון השנתי ה – 33 לצפרות של החברה להגנת הטבע ואוניברסיטת תל אביב, שהתקיים באוניברסיטה, בנוכחות הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ.

במקום הראשון זכה אבי מאיר, עם צילום של שרקרק גמדי מפארק הצפרות באילת. השרקרק הגמדי, אחד משלושה מיני שרקרקים בישראל, מאפיין את החבל המדברי. כמו קרוביו, הוא ניזון בעיקר מדבוראים אותם הוא צד בתעופה.

המקום הראשון: שרקרק גמדי. צלם: אבי מאיר.

עיט צפרדעים. צלם:איליה שלמייב


במקום השני זכה אילייה שלמייב, שצילם עיט צפרדעים בצפון הארץ. עיט הצפרדעים הוא דורס מרשים הנמצא בסכנת הכחדה עולמית. חלק ניכר מהאוכלוסייה העולמית חורף בישראל, במיוחד בעמקי הצפון. גם בישראל הם חשופים לסכנות כמו הרעלות, התחשמלות, ירי ועוד.

במקום הראשון בקטגורית הנוער זכה אורן מגורי כהן, בן 15 מאשדוד, שצילם שחפי אגמים בחוף אשדוד.

לדברי יואב פרלמן, מרכז התחרות מטעם החברה להגנת הטבע, "הציפורים ותעופתן תמיד ריגשו את בני האדם. להצליח להנציח את מעופן בצורה מוצלחת זו אמנות של ממש. בתחרות הקפדנו על כך שהתמונות המשתתפות צולמו תוך התבוננות מהצד, ולא תוך פגיעה והפרעה לציפורים. אנו מקווים כי התחרות תעלה את המודעות ליופיין של הציפורים ולחשיבות השמירה עליהן".