חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ציפורים במלכודת

החברה להגנת הטבע מובילה לחץ בינלאומי למען איסור על ציד ציפורים במלכודות אכזריות במיוחד בצרפת

16 באוגוסט 2007

עם התקדמות המודעות לשמירת טבע ולהשפעת האדם על הסביבה הוצאו מחוץ לחוק ברחבי העולם שיטות ציד אכזריות של בעלי חיים. אחת מהשיטות הנפוצות ביותר היא שיטת מלכודות האבן לתפיסת ציפורים.

בשיטה זו הציפור נמשכת לפיתיון, נמחצת תחת אבן גדולה ומתה בייסורים גדולים. גם ציפורים אשר נפגעות רק מקצה האבן הנופלת, נפצעות וגוססות במשך זמן רב. בצילום משמאל: פרוש מצוי לכוד במלכודת. צילום: C.A.B.S

שיטה זו הוצאה מחוץ לחוק לפני עשרות שנים בצרפת, אך לפני כשנתיים, בעקבות לחץ מסיבי של ציידים על השר להגנת הסביבה הצרפתי, הוחזרו המלכודות לשימוש חוקי בשני אזורים בצפון צרפת.

בעקבות חילופי הממשל בצרפת, מפעילים כעת ארגוני סביבה ברחבי העולם לחץ על השר החדש ז'אן לואי בורלו להפסיק את המנהג הברברי ולמנוע המשך פגיעה באלפי ציפורים מעשרות מינים, ביניהן ציפורים נדירות במיוחד. למאבק זה הצטרפה גם החברה להגנת הטבע.

שי אגמון, איש מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, יצר קשר עם ארגונים באירופה והוביל את הקמפיין בישראל, אליו הצטרפו עשרות צפרים ואנשי שמירת טבע. "החברה להגנת הטבע מובילה את נושאי הגנת הטבע בארץ כבר שנים רבות. אהבת הטבע איננה צריכה להסתיים בגבולות המדיניים. מלבד זאת, ישראל היא הנקודה החשובה בעולם לנדידת ציפורים, לכל פגיעה בהן יש השלכות ישירות על כמות הציפורים הנודדות לכיוון ישראל.

לדברי אגמון, התגובה הישראלית לקמפיין שפורסם בכל רחבי אירופה הייתה מוצלחת ביותר, כ-30%  מכלל המכתבים שנשלחו ישירות לשר להגנת הסביבה החדש בצרפת היו מישראל. כעת מקווים פעילי החברה להגנת הטבע והארגונים הסביבתיים בעולם כי הלחץ הבינלאומי הכבד ישפיע על השר שיורה על האיסור לציד על-ידי המלכודות האכזריות.


לאתר העצומה