חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

אושר חוק הוד"לים

3/08/2011

החברה להגנת הטבע: "הכנסת אישרה היום חוק שיגרום לתכנון לקוי, פגיעה סביבתית והעמקת חוסר השיוויון החברתי. החוק יוביל להקמת שכונות יוקרה על קרקעות השייכות לציבור והוא יענה על צרכי היזמים ולא על צרכי האזרחים".

שאלות ותשובות בעקבות אישור חוק הוד"לים

על אף מאבק עיקש והתנגדות ציבורית שהקיפה חלקים נרחבים מהחברה הישראלית, מליאת הכנסת אישרה ביום רביעי (3.8.11) את חוק הווד"לים ברוב של 57 בעד מול 45 מתנגדים. החוק אושר על אף פגמיו הרבים ועל אף ההסתייגויות הרבות שהוגשו נגדו. מהיום יהיה קשה הרבה יותר להגן על השטחים הפתוחים במדינת ישראל ולהגן על קרקעות המדינה מחלוקתן לקומץ יזמים ובעלי הון. 

בחברה להגנת הטבע, המתנגדת לחוק, אמרו עם קבלת החוק: "הכנסת אישרה היום חוק שיגרום לתכנון לקוי, פגיעה סביבתית והעמקת חוסר השיוויון החברתי. החוק, שיפגע באיכות וברווחת החיים של כולנו בשנים הקרובות ובדורות הבאים, רומס ברגל גסה את מוסדות התכנון הקיימים, הוא יהפוך את התכנון לרשלני ושטחי, יגדיל את האפשרות לשחיתות, יוביל להקמת שכונות יוקרה בקרקעות השייכות לציבור ויגביר את הקיטוב החברתי.


בתמונה משמאל: פארק אריאל שרון. הפארק הוא חלק
מתכנית מחוזית, כזו שחוק הוד"לים מאפשר לעקוף, לכן
הוא ושטחים פתוחים רבים אחרים עומדים כעת בסכנה.

"במקום לחזק את מוסדות התכנון הקיימים ולשחרר את החסמים בבנייה, ראש הממשלה הוביל חוק שיאפשר לחלק ליזמים קרקעות במהירות ויענה על צרכי היזמים ולא על צרכי האזרחים".

כתבות נוספות שיעניינו אותך