חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

כחלון תבנה אל תהרוס - חייבים למנוע את מכירת החיסול של השטחים הפתוחים

אתמול (1.12.15) התקיימה, בחסות המועצה הארצית, מכירת חיסול של השטחים הפתוחים. החברה להגנת הטבע מתנגדת "למכירת החיסול" של הטבע של כולנו במסווה של הליך טכני ודורשת לא לעצום עיניים ולשתוק אל מול ההפרטה של הנכסים ששייכים לכולנו - אלה שמורות הטבע והגנים הלאומיים שלנו, אלה הנחלים שלנו, אלה היערות שלנו ואלה החופים היקרים מפז שכל כך מעט מהם עוד נותרו לנו. ביוזמת החברה להגנת הטבע, בתוך חצי יום בלבד, למעלה מ – 3,000 מיילים נשלחו על ידי הציבור ללשכה של שר האוצר, משה כחלון, בדרישה למנוע את מכירת החיסול של השטחים הפתוחים, ומחוץ לדיון הפגינו כל העת אנשי החברה להגנת הטבע, פעילי מגמה ירוקה ואנשי הברית לחיזוק ירושלים. ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הגיע לדיון ודיבר בלהט נגד קידום תכניות הבנייה בהרי ירושלים.

 

 

 

בדיון החליטה המועצה הארצית שלא לקבל כל החלטה בנוגע ל – 4 המתחמים בהרי ירושלים, ולהקים צוות של חברי מועצה, שיידון בארבעת המתחמים האלה בנפרד. נציג החברה להגנת הטבע בדיון, הציע הצעה נגדית, שאומרת כי לגריעות המבוקשות ע"י רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי, אין כל מעמד תכנוני ולפיכך המועצה הארצית אינה מאשרת אותן, אולם הצעה זו נדחתה. אנחנו מדגישים כי נפעל בנחישות להחזיר את תמ"א 1 למסלולה.
 

הקליקו  ליוזמה של החברה להגנת הטבע ולהיענות הרבה של הציבור >>

 

רקע

מינהל התכנון יזם מהלך (תמא/1) לקיבוץ של מאות שכבות של תכניות מתאר ארציות לכלל תכנית אחת שתציג אותן במאוחד באופן בהיר ופשוט. במהלך נכללות תכניות המתאר הארציות העוסקות בתשתיות והתכניות העוסקות בשטחים פתוחים (שמורות טבע, יערות, חופים). המהלך כשלעצמו הוא מבורך ונכון אבל מינהל התכנון ורשות מקרקעי ישראל שבחסות משרד האוצר מבקשים לנצל את אווירת משבר הדיור ולעשות מחטף שבמסגרתו יגרעו שטחים פתוחים מוגנים לטובת יוזמות פיתוח שונות ומשונות – זוהי מכירת חיסול של השטחים הפתוחים במסווה של הליך טכני.

 

מן התקשורת

הארץ, המועצה הארצית לתכנון דחתה ההחלטה על בנייה ממערב לירושלים >>

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך