חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מעלה עלי

סוג פעילות: טיולי מיטיבי לכת
מתאים לגיל: 18+
אזור: דרום->נגב ומכתשים
מעלה עלי

איך מגיעים: נוסעים על כביש 25 בצומת רותם ופונים ימינה לכיוון המכתש הגדול. בפנייה השנייה פונים שמאלה, לכיוון מעלה עקרבים, עולים עם הכביש עד שרואים פנייה שמאלה למכתש הקטן. פונים ונוסעים כקילומטר עד פיצול כבישים ופנייה ימינה בסימון שבילים אדום לחניון לילה.

 

סיפור דרך: מתחילים לעלות אל הגבעה בכיוון מזרח בסימון שבילים אדום, לעבר המכתש. כשמגיעים לפיצול פונים שמאלה וממשיכים עד שמגיעים לירידה- מעלה עלי. המעלה מורכב משיפועים ודרדרת אבל יש מעקות שניתן לאחוז בהם. סיומו של המעלה הוא תחתית המכתש הקטן. מגיעים אליו וממשיכים בשביל האדום שחוצה את המכתש הקטן עד שהשביל מתחלף בדרך אספלט- שער אשמדאי.

 

דרגת הקושי אינה מצביעה על רמת הבטיחות

 
מעניין לדעת: הנוף מדהים בכל שעות היום ובמיוחד בשעת השקיעה, ואפילו ניתן לראות את הבריכות הדרומיות של ים המלח. המסורת אומרת שלמעלה עלי קוראים עלי כי הוא כמו מכתש ועלי, אך לא כך הדבר- המעלה נקרא על שם עלי בן-צבי, בנו של נשיא המדינה שנפצע וחולץ על ידי חבריו למסעות הפלמ"ח.

 
מעלה עלי. צילום: אפי פרי

  * * *
המלצת החברה להגנת הטבע (ע"ר) נוגעת לערכי הטבע והנוף במסלולים המומלצים בלבד, ואין בה כדי להטיל עליה אחריות לכל פגיעה ו/או נזק ו/או אובדן שעלולים להגרם למטיילים ו/או לרכושם במהלך הטיול ו/או בקשר אליו, והיא אינה פוטרת את המטיילים מהחובה למלא אחר הוראות כל דין בקשר לטיול במסלולים המומלצים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים לפני הטיול ובמהלכו.