חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

הר מצפה הימים - שיח כוויס

סוג פעילות: טיולי מיטיבי לכת
מתאים לגיל: 12+
אזור: צפון->גליל עליון ומערבי
הר מצפה הימים - שיח כוויס

איך מגיעים: על כביש עכו-צפת, בין מושב שפר למושב כפר שמאי, כ-200 מ' מדרום לסימן ק"מ 38: שתי ברכות אגירה ושלט גדול של שמורת נחל עמוד מסמנים את מסעף השביל להר מצפה ימים ולעין סתר.
סיפור דרך: נתחיל את המסלול סמוך לכביש שמוביל בין צומת חנניה לצומת מירון- כביש 866. נלך כקילומטר על שביל ג'יפים, נפרד ממנו ונמשיך 500 מ' נוספים עד פסגת מצפה הימים. נראה ממזרח את הכנרת ואת הים התיכון ממערב. מפסגת ההר נוכל להבחין במצוק הארבל, בטבריה, רמת הגולן, צפת, הרי מירון, בקעת בית הכרם, הר תבור, קרני חיטין ועוד. לאחר התצפית נמשיך באפיק הנחל, נחצה עם השביל מגדה לגדה עד שערוץ הנחל יתחיל להיפתח. בשלב מסויים הדרך הופכת לדרך רכב, נמשיך עם הדרך ועם הסימון של שביל ישראל. נעלה בדרך רכב עד שנגיע אל החנייה לצד כביש 85.

 

דרגת הקושי אינה מצביעה על רמת הבטיחות

 

להגדלה, לחץ על המפה
מעניין לדעת: הר מצפה הימים - הר בתחומה של שמורת נחל עמוד המתנשא לגובה של 734 מטרים מעל פני הים. מפסגתו של הר זה נשקפים הים התיכון במערב והכנרת בדרום-מערב, ומכאן שמו. סמוך לפסגה נחשפו שרידי מצודה עתיקה מהתקופה הרומית שתפקידה היה להגן על הדרך שעברה סמוך להר. 
 
הר מצפה הימים
 
מצפה הימים. צילום: סיוון ארבל

הדרכה ולינה באיזור: בית ספר שדה אלון תבור | בית ספר שדה הר מירון

 

   * * *
המלצת החברה להגנת הטבע (ע"ר) נוגעת לערכי הטבע והנוף במסלולים המומלצים בלבד, ואין בה כדי להטיל עליה אחריות לכל פגיעה ו/או נזק ו/או אובדן שעלולים להגרם למטיילים ו/או לרכושם במהלך הטיול ו/או בקשר אליו, והיא אינה פוטרת את המטיילים מהחובה למלא אחר הוראות כל דין בקשר לטיול במסלולים המומלצים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים לפני הטיול ובמהלכו.