חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

שמורת כרי נעמן

סוג פעילות: טיולי משפחות, קטנטנים
מתאים לגיל: לכל הגילאים
אזור: צפון->גליל תחתון, גלבוע ועמקים
שמורת כרי נעמן

איך מגיעים: אם נגיע מדרום, מכביש 70- בצומת עכו מזרח נפנה ימינה ונמשיך על כביש 4, נפנה שוב ימינה לכיוון קריית ביאליק. נגיע לצומת שבו סופר גדול של "חצי חינם", נמשיך ק"מ עד השלט של השוק העירוני, בכיכר נמשיך עוד כ-50 מ' ונגיע לרחבת החניה של השוק. שלט מבואה של קק"ל מכריז על המקום. אם נגיע מצפון- נמשיך ישר בצומת עכו מזרח נפנה מזרחה מכביש 4 בתחנת הדלק TEN וניסע מזרחה כ-800 מ', עד לשלט המבואה של קק"ל.

סיפור דרך: אחרי שנחנה בחנייה של השוק העירוני נכנס דרך שער ירוק ומשולט לתוך השמורה, לאחר כ- 200 מ' נפנה שמאלה בצומת לא משולט, נעבור מתחת לכביש עוקף קריות החדש ונתחבר לשביל אספלט, נלך לאורכו. לאורך השביל שלושה גשרים, הראשון מוביל לפינת ישיבה ומדשאה גדולה, השני לפינת ישיבה מוצלת בעצים והשלישי לפינת משחק לילדים. נלך לאורך השביל השני, הפחות מוסדר של גדת הנחל- דרך סודית ומעניינת, ונגיע לגן השעשועים. המסלול מסתיים בשער ירוק זהה לזה שבו התחיל המסלול.

 

דרגת הקושי אינה מצביעה על רמת הבטיחות


מעניין לדעת: בלב הפיח והתעשייה של מפרץ חיפה אפשר ליהנות מהנחל שאורכו 10 ק"מ, כמעט כל אפיק הנחל עובר כיום בקווים ישרים לאורך תעלות חפורות.

 
שמורת כרי נעמן. צילום: סהר גל

 * * *
המלצת החברה להגנת הטבע (ע"ר) נוגעת לערכי הטבע והנוף במסלולים המומלצים בלבד, ואין בה כדי להטיל עליה אחריות לכל פגיעה ו/או נזק ו/או אובדן שעלולים להגרם למטיילים ו/או לרכושם במהלך הטיול ו/או בקשר אליו, והיא אינה פוטרת את המטיילים מהחובה למלא אחר הוראות כל דין בקשר לטיול במסלולים המומלצים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים לפני הטיול ובמהלכו.