חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

שבוע טבע עירוני 2018 - חגגנו את הטבע בעיר בשני אירועים גדולים וססגוניים

תל מיכל, הרצליה. צילום: גליה לימור שגיב

 

שבוע טבע עירוני 2018 נחגג אצלנו בקהילת תל אביב-יפו והסביבה בשני אירועים גדולים וססגוניים:

1. 3.3.2018 - תל מיכל, הרצליה:
באווירת פורים הפכנו את תל מיכל המשגע למסיבה גדולה, עם סיורי טבע וארכיאולוגיה, דגימות והסברים על בריכת החורף, סדנאות להכנת רעשנים וכלי נגינה מחומרים ממוחזרים, בקבוקים עם חול צבעוני ומסיכות של חיות.
מאות רבות של תושבים הגיעו לחגיגה ונהנו משלל פעילויות ביום חורף שמשי וחם.
האירוע הוא שיא של פעילות אדירה של קבוצת "ותיקים בסביבה - תל מיכל", שבה חברים גמלאים תושבים הרצליה, ובראשם אריה פלדי, שלומית ליפשיץ, מיכה בראל ואבי שוייצר, לצד רבים וטובים אחרים. הקבוצה אימצה לפני כשנתיים את התל, והיא עושה בו מגוון פעילויות חשובות, ובהן פריצת שבילים, ניקיון, עקירת מינים פולשים ושתילת מינים מקומיים, הכנת והתקנת שילוט, התקנת ספסלים לנוחות המבקרים, הסברה וחינוך עם ילדי בתי ספר, ופעילות לקהל הרחב. ישר כוח!
פעילות הקבוצה מתאפשרת בזכות תמיכה חשובה של היחידה לאיכות הסביבה בעיריית הרצליה, ובזכות שיתוף פעולה עם קהילת תל אביב-יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע.  

להצטרפות לקבוצת תל מיכל בפייסבוק לחצו כאן.

 

2. 10.3.2018 - בריכות החורף של דרום תל אביב-יפו וחולון (משרד הרישוי):
מאות תושבים הגיעו כדי להתפעל ממקבץ בריכות החורף במתחם משרד הרישוי בחולון, נהנו מסיור טבע, למדו על הבריכות ובעלי החיים המיוחדים שחיים בהן, השתתפו בסדנאות להכנת ציפורים, דואר טבע, מירוצי שליחים ועוד, למדו על ההיסטוריה של חולון והתענגו באתר טבע עירוני נעים ביום אביב רגוע.
באירוע השתתפו בני הנוער בחוגי הסיירות שלנו, ולצדם נרתמה לאירוע גם עיריית חולון וקבוצת "נאמני טבע עירוני -חולון" שאימצה את הבריכה החולונית ותרמה הרבה לשיקומה. לקריאה נוספת על פעילות הקבוצה לחצו
כאן.

 

אנו מקווים לפגוש עוד ועוד מתושבי גוש דן בשנה הבאה, באירועים המשמחים של שבוע טבע עירוני!