חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סיורים של קהילת תל אביב-יפו באירועי בתים מבפנים 2017

סיורים של קהילת תל אביב-יפו באירועי בתים מבפנים 2017

בתים מבפנים, אירוע האדריכלות הגדול בישראל, יתקיים השנה ב-18-20 במאי.


בתים מבפנים מאפשר לחובבי עיצוב ואדריכלות לבקר בבתים פרטיים בעלי ערך אדריכלי מיוחד, להכיר מבני ציבור מרכזיים, להיכנס לתשתיות שמתפעלות את העיר, למשל בסיורים בנבכי רשת המים של תל אביב בשיתוף מי אביבים, ועוד.

בין עשרות הבתים המיוחדים שייפתחו באירוע והסיורים שיחקרו את הסביבה הבנויה שלנו מכל היבט אפשרי, יתקיימו לראשונה גם סיורים בבית השגריר הבריטי ברמת גן, בבניין הסראיה ביפו, במרכז הספורט החדשני שבשוק הסיטונאי שייפתח לציבור רק בקיץ.


האירוע יתקיים השנה בסימן הקהילות בעיר ובמסגרת זו יתקיימו סיורים בכנסייה הרוסית ביפו, במרכז יצירה של פליטות אפריקאיות בדרום תל אביב, בין קומונות של קהילות אקולוגיות וייחשפו יוזמות של קבוצות תושבים ברחבי העיר.

האירוע פתוח וכולו חינם. האירוע מתקיים בשיתוף עיריית תל אביב, עמותת האדריכלים, המועצה לשימור אתרים, רשות העתיקות, נגישות ישראל, ישראל בשביל אופניים, החברה להגנת הטבע, וגופים נוספים.

למידע נוסף ולהרשמה: http://www.batim-il.org

 

 

קהילת ת"א-יפו והסביבה תקיים 3 סיורים:

 

1. צירים ירוקים:
18.5.2017, בשעה 17:00, מדריכה גליה חנוך רועה.
נקודת מפגש: שדרות בן ציון 1, ברחבה שליד האוזן השלישית.
איך משלבים טבע בעיר באופן מיטבי? מהי נחלת הכלל וכיצד יכולה פעילות אזרחית להשפיע על התכנון העירוני? סיור בהדרכת גליה חנוך רועה, מנהלת קהילת תל אביב-יפו והסביבה בחברה להגנת הטבע שיעבור לאורך הצירים הירוקים של מרכז העיר, מגן יעקב ועד גן קרית ספר, ויציג את התוכניות ההיסטוריות שאפשרו את התפתחותם ובראשם תכנית גדס ואת הפעולות האזרחיות והעירוניות שסייעו ליצירת השדרות, הגינות והפארקים כפי שאנו מכירים אותם כיום.
סיור ברישום מוקדם מוגבל ל-30 משתתפים.

2. עם הגב לים:
18.5.2017, בשעה 17:00, מדריך עידן עמית.

נקודת מפגש: חניון הבסיס הנטוש מעל תחנת הדלק ברחוב 2040.

עידן עמית, מתכנן סביבתי של קהילת תל אביב-יפו והסביבה בחברה להגנת הטבע יוביל סיור שיתמקד בשטחים הפתוחים לאורך חופי תל ברוך הכלולים בתוכנית 3700 – עתודות הקרקע האחרונות של העיר. הסיור יסקור את ערכי הטבע והמורשת בשטח ויעלה שאלות בנוגע לבנייה בהם, ובנוגע לתוכנית המתאר הארצית החדשה (תמ"א 1) המבטלת את ההגנות המוקנות לחופים. מומלץ להביא משקפת לצפייה בציפורים. משך הסיור כשעה וחצי.
סיור ל-30 משתתפים ברישום מוקדם.
 
3. בתים מזמנים לבעלי חיים ומאביקים בעיר:
שישי, 19.5, 10:00.
רחוב רבניצקי 4, שכונת מונטיפיורי. מדריכה יפעת קידר.
קהילת תל אביב-יפו של החברה להגנת הטבע מזמינה לסדנת בנייה לכל המשפחה בה ילמדו המשתתפים לבנות בתים מזמנים לבעלי חיים, תיבות קינון ומלון לחרקים ומאביקים בעיר. הסדנה תתקיים בחצר האחורית של בית רבניצקי הממוקמת בלב אזור המוסכים והתעשייה הזעירה של מזרח העיר ומהווה דוגמה לחקלאות עירונית וליצירת סביבה ירוקה ומזמינה לקהילת השכונה.
סדנה מוגבלת ל-30 משתתפים ברישום מוקדם.

למידע נוסף ולהרשמה: http://www.batim-il.org